عملکرد بسیار ضعیف بنیاد مسکن گیلان/ رانش زمین در سیاه منسه اطاقور جدی است
عملکرد بسیار ضعیف بنیاد مسکن گیلان/ رانش زمین در سیاه منسه اطاقور جدی است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارهای بنیاد مسکن استان عقب‌افتاده و عملکرد بسیار ضعیفی دارد گفت: بعد از گذشت چند سال هنوز هم اعتبارات سیل گذشته در دیوشل و تالش محله و غیره پرداخت‌نشده است.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد بائوج لاهوتی ظهر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود با بیان اینکه ارتباط مسئولان لنگرود با سازمان برنامه بودجه ضعیف است و این مشکل باید رفع شود اظهار کرد: ارتباط مستمر با سازمان برنامه‌وبودجه موجب تحقق بیشتر تخصیص بودجه برای لنگرود جهت انجام کارهای عمرانی شهرستان‌ است.

وی با بیان اینکه سالن ورزشی انزلی محله و سد لاستیکی اطاقور ازجمله پروژه‌هایی است که منتظر تحقق بودجه برای انجام‌ کار هستیم گفت: کارهای بنیاد مسکن استان عقب‌افتاده و عملکرد بسیار ضعیفی دارد و بعد از گذشت چند سال هنوز هم اعتبارات سیل گذشته در دیوشل و تالش محله و غیره پرداخت‌نشده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رانش زمین در سیاه منسه اطاقور جدی است افزود: تعدادی از اهالی، روستا را تخلیه کرده‌اند و باید تمهیدات لازم‌ برای تخلیه کامل روستا و حل این مشکل اندیشیده شود‌.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود ۱۸ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی در نظر گرفته‌شده تصریح کرد: متوسط جمعیت روستایی در حال حاضر ۲۵ درصد است ولی درگذشته این آمار ۷۰ درصد بود البته در گیلان آمار خوبی در زمینه حضور مردم در روستاها وجود دارد.

وی با بیان اینکه برای بافت فرسوده اعتبار خوبی در نظر گرفته‌شده گفت: یکی از مشکلات این است که با مدیران کل استان، جلسات مختلفی در شهرستان برگزار و تصمیمات خوبی اتخاذ می‌شود ولی کسی مسؤول پیگیری مصوبات جلسه نیست.

لاهوتی با بیان اینکه تعدادی از مغازه‌های جنب پل خشتی که در بافت فرسوده قرار دارد خریداری‌شده افزود: برای خرید دیگر مغازه‌های باقی‌مانده جنب پل خشتی اعتبار کافی وجود دارد ولی باید در این‌ زمینه پیگیری بیشتری شود البته برخی از مغازه‌دارها مقاومت می‌کنند که اگر لازم شد باید از طریق مراجع قضایی اقدام شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افتتاح بیمارستان و کنارگذر چمخاله به رودسر لنگ مصالح است خاطرنشان کرد: اعتبار برای این پروژه‌ها نیز تخصیص داده‌شده و پیمانکار نیز آماده انجام‌شده است ولی عدم وجود مصالح باعث شده که این پروژه‌های مهم معطل بماند و مشکل برداشت مصالح از معدن باید به‌سرعت حل شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به خرید تضمینی خرید برگ سبز چای و ابریشم بیان کرد: برای خرید چای و ابریشم قیمت تضمینی در نظر گرفته‌شده و علاوه بر این، کارخانه‌ها نیز اعلام آمادگی خرید بیشتر از نرخ تضمینی از کشاورز را کرده‌اند که این خود باعث علاقه به کشاورزی و توسعه اقتصادی روستاها می‌شود.

برخی از ادارات ارتباط خوبی با ادارات کل خود ندارند

سرپرست فرمانداری لنگرود نیز با بیان اینکه برخی از ادارات اطلاعات کافی از اعتبارات خود ندارند و ارتباط خوبی با ادارات کل خود ندارند اظهار کرد: مشکل دیگر این است که برخی از ادارات کل بودجه‌ها را جذب و برخی اوقات درجاهای دیگری هزینه می‌کنند.

وی با بیان اینکه بعضی از ادارات کل از بودجه‌های پنهانی بی‌خبر هستند گفت: اگر ادارات از بودجه‌های پنهان مطلع و بتوانند آن‌ها را جذب کنند می‌توانیم شاهد رشد و پیشرفت پروژه‌های شهرستانی و استانی باشیم.

محمد رنجبر با بیان اینکه نگاه کشور به سمت حمایت از کالای داخلی و تولید است افزود: لنگرود در زمینه‌های مختلف اقتصادی نظیر صیادی، شالی‌کاری، نوغان‌داری، چای و غیره ظرفیت خوبی دارد که با توجه به تمرکز دولت برای توسعه بیشتر روستاها باید از این فرصت به‌خوبی استفاده کرد.

انتهای پیام/