انعطاف بیش‌ازحد مقابل تحریم‌های آمریکا کشور را به انفعال کشاند
انعطاف بیش‌ازحد مقابل تحریم‌های آمریکا کشور را به انفعال کشاند

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه آمریکا برای ضربه زدن به ایران از فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها استفاده کرد تا مردم را وارد کف خیابان کند گفت: انعطاف بیش‌ازحد جمهوری اسلامی در مقابل تحریم‌های آمریکا کشور را به انفعال کشاند.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی عصر امروز در مراسم همایش گرامیداشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری به مناسبت هفته عقیدتی سیاسی سپاه پاسداران در سالن شهید آوینی اداره ارشاد این شهرستان اظهار کرد: با تأسی از مبانی بلند شهید مطهری در نظام تعلیم و تربیت می‌توان بسیاری از مشکلات جامعه را حل کرد.

وی بر ضرورت دورهم جمع شدن برای حل مشکلات تأکید کرد و افزود: اگر دنیای امروز در یک نقطه‌ای برای ضربه زدن، منزوی کردن، افتراق و پریشانی ما متحد شده و کاتالیزور آن‌هم ذهن‌های مردم با جنگ روانی است برای این است که ما دورهم جمع نیستیم، چون خاطرمان از همدیگر جمع نیست.

امام‌جمعه لنگرود مدیریت حاکم در دنیا را یک مدیریت استبدادی خواند و گفت: در این نوع مدیریت نگاهشان به انسان نگاه به یک ربات است و با قانون دیکتاتوری مردم را نگه می‌دارند.

وی با اشاره به اینکه همه با ربوبیت خدا مشکل‌دارند تصریح کرد: یک‌چیز در دنیا به سمت الوهیت خدا گام برمی‌دارد و آن نیز نفس آدم است، باید مراقبت کرد چراکه نفس دلقکی است که آدم را با زرنگی بازی می‌دهد.

داعش مسلمان قبل از انسانیت است
سلیمانی با اشاره به اینکه عقیدتی در میدان جهاد اکبر باید اول تکلیف خود را با نفس خودش مشخص کند بیان کرد: اگر ماقبل از اینکه عقل درون و حجت باطنی خود را فعال و پا را در میدان تعالیم اسلامی بگذاریم باید دنبال انسان اسلامی باشیم وگرنه اسلامی که بخواهد بعداً انسان شود چیزی به نام داعش تربیت می‌شود.

وی بنیادی‌ترین مشکل داعش، گروه‌های القاعده و آن‌هایی که منحرف فکری هستند را مسلمان قبل از انسانیت خواند و گفت: داعش اسلام را می‌پذیرد اما اسلامی که هیچ ارزشی برای انسان‌های دیگر قائل نیست درواقع داعش یک انسان فقط خودبین و انحصارطلب است.

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به اینکه تربیت انسان قبل از اسلام باید مهم‌ترین و بزرگ‌ترین هدف برای عقیدتی باشد افزود: امروز اگر انسان قبل از اسلام در همه عرصه‌ها بود به این شکل زیر پای ما خالی نمی‌شد امروز بعضی‌ها دوباره آدرس برجام دو می‌دهند خواب خوش رونق پسابرجامی تمام زندگی این‌ها را گرفته بود غافل از اینکه آمریکا یک روزی از این برجام خارج خواهد شد.

وی با تأکید بر راه‌اندازی نهضت صحیفه خوانی جهت بازخوانی و عمل به سخنان امام (ره) در حل مشکلات کشور تصریح کرد: مبارزه علنی با سرمایه‌داران زالوصفت از تأکیدات امام (ره) بود اما متأسفانه منبرها، نماز جمعه‌ها، دانشگاه‌ها و تریبون‌های ما در رابطه با زمین‌خواران منفعت‌طلبی که جیب‌های خودشان را پر می‌کنند برای عمل به تأکیدات رهبرمان، مبارزه‌ای نشد هرچند بعضی جاها قیام‌های و انتقادات خوبی صورت گرفته است.

سلیمانی با اشاره به اینکه امام (ره) مذاکره با گرگ‌های منطقه را حرام می‌دانست بیان کرد: امروز بعضی از افراد آدرس برجام دو را مطرح می‌کنند و بعضی‌ها وقتی فهمیدند که در این زمینه آمریکا نمی‌تواند کاری کند معتقدند که فرصت باقی‌مانده را از دست ندهیم.

انعطاف بیش‌ازحد جمهوری اسلامی در مقابل تحریم‌های آمریکا کشور را به انفعال کشاند
وی با تأکید بر اینکه انعطاف بیش‌ازحد، کشور را به انفعال کشاند افزود: آمریکا برای ضربه زدن به ایران از فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها استفاده کرد تا مردمی که با این سختی‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کنند برای اعتراض به کف خیابان‌ها آورد اما متأسفانه جمهوری اسلامی در مقابل این تهدیدات پاسخی نداد تا اینکه این انعطاف امروز کشور را به انفعال کشاند.

امام‌جمعه لنگرود با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس، امام (ره) انسان تربیت کرد و این امر موجب پیروزی ما در دفاع مقدس شد خاطرنشان کرد: امروز مشکلات زیادی داریم درواقع ما مسیحیان دوران اسلام هستیم متأسفانه ما همه‌جا سه‌گانگی داریم اگر انسان اسلامی داشتیم اقدامات آمریکا بی‌پاسخ نمی‌ماند.

انتهای پیام/