تذکر نماینده قم به روحانی درباره ضعف در اداره کشور
تذکر نماینده قم به روحانی درباره ضعف در اداره کشور

نماینده مردم قم در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که جناب آقای رئیس‌جمهور ضعف مدیریتی جنابعالی در اداره کشور باعث آشفتگی شدید اقتصادی شده است که مردم احساس می‌کنند هیچ کنترلی بر قیمت‌ها وجود ندارد.

به گزارش لنگرخبر، تذکرات کتبی نمایندگان و مسئولان اجرایی کشور در نشست علنی امروز مجلس (سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۸) توسط علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:

مجتبی ذوالنوری نماینده مردم قم در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که جناب آقای رئیس‌جمهور ضعف مدیریتی جنابعالی در اداره کشور باعث آشفتگی شدید اقتصادی شده است که مردم احساس می‌کنند هیچ کنترلی بر قیمت‌ها وجود ندارد، به وظیفه خود عمل کنید.

یعقوب شیویاری نماینده مردم میانه در تذکری به وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد که تعلل و بدقولی در خصوص مطالبات فرهنگیان باعث آزردگی این قشر شده است.

محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان در تذکری به وزرای صنعت و کشاورزی عنوان کرد که گرانی افسار گسیخته به ویژه در اقلام خوراکی، اقشار مستضعف کشورمان را نگران کرده و به نظر می‌رسد دولت برنامه خاصی ندارد و امید است برنامه منسجم، کارآمد و عملیاتی برای جلوگیری از گرانی تدوین و اجرا شود.

طیبه سیاوشی‌شاه‌عنایتی نماینده مردم تهران به اتفاق ۹ نفر دیگر از نمایندگان به رئیس‌جمهور درباره عدم تهیه و تصویب سند آمایش سرزمین ملی و استانی و عدم تشکیل شورای عالی آمایش در سال ۹۷ تذکر دادند.

احمد سالک نماینده مردم اصفهان در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار صدور دستوری سریع برای تامین کالاهای اساسی همچون شکر و گوشت در ماه مبارک رمضان و مقابله با گرانی این کالاها و نظارت جدی بر باندهای دلال کالا شد.

حبیب‌الله ده‌مرده نماینده مردم زابل در تذکری به رئیس‌جمهور عنوان کرد که چرا با گرانی کمرشکن اقدام جدی صورت نمی‌گیرد. تا کی و ز چه زمانی مردم باید تاوان این سوء مدیریت را بپردازند.

سیدحسین نقوی‌حسینی وعلی‌اصغر یوسف‌نژاد نمایندگان ورامین وساری در تذکری به وزیر دادگستری خواستار تعیین تکلیف پذیرفته شدگان آزمون استخدامی قوه قضائیه در سال ۹۶ شدند.

سیدمحمدجواد ابطحی نماینده مردم خمینی‌شهر به وزیر آموزش و پرورش ضرورت پیگیری تخلفات انجام شده در مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور و نیز ضرورت جلوگیری فوری از واگذاری امر نظارت مدارس توسط ادارات کل توسعه تجهیز و نوسازی مدارس به بخش خصوصی که موجب فساد و ایجاد رانت می‌شود  را متذکر شد.

انتهای پیام/