اردوغان: غرب منافع خود را به ارزش‌های انسانی ترجیح می‌دهد
اردوغان: غرب منافع خود را به ارزش‌های انسانی ترجیح می‌دهد

رئیس جمهور ترکیه در ضیافت افطاری در استانبول با انتقاد از کشورهای غربی گفت که غرب همواره منافع خود را به ارزش‌های انسانی تریج داده و به سوی نفت و دلار گرایش دارد.

به گزارش لنگرخبر، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه شامگاه شنبه گفت اسرائیل به کمک سکوت جامعه بین‌الملل سرکوبگری خود را ادامه می‌دهد و این اقدامات تا به آنجا رسیده که به بمباران دفتر رسانه‌ها و گروه امداد می‌پردازد و در حمله اخیر نیز اقدام به بمباران دفتر خبرگزاری آناتولی در غزه کرد چون نمی‌خواهد کسی در جهان از حقیقت اقداماتش با خبر شود.

جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در حمله چند روز پیش به نوار غزه ساختمانی را ویران کردند که دفتر خبرگزاری آناتولی ترکیه در مرکز غزه در آن قرار داشت.

وی که در یک مراسم افطار در استانبول سخنرانی می‌کرد به موضوع قتل خاشقچی نیز اشاره کرد و گفت: عربستان سعودی هنوز هیچگونه موضعی درباره کارمندان مرتبط با قتل خاشقچی که به استانبول فرستاده بود نگرفته است.

اردوغان اضافه کرد: سعودی‌ها به ما گفتند که نگران نباشید هر اقدامی که لازم باشد انجام خوهیم داد اما سوال ما از سعودی‌ها این است عدالت شما کجاست؟

رئیس جمهور ترکیه در ادامه با اشاره به آمریکا گفت: کسانی که کودتاگران قاتل را در سرزمین خود پناه می‌دهد نمی‌تواند به ما درس قانون بدهد.

وی افزود: غرب همواره منافع خود را به ارزش‌های انسانی ترجیح می‌دهد و گزینه‌هایش همواره به سوی نفت و دلار گرایش دارد.

اردوغان گفت: زمانی که انتخابات ریاست جمهوری در اتریش دو سال پس از انجام آن لغو شد صدای کسی در نیامد اما به محض آنکه به نتایج انتخابات در استانبول اعتراض کردیم موجب رنجش غرب شدیم.

کمیته‌ عالی انتخابات ترکیه هفته پیش بعد از گذشت چند هفته از فشارهای دولت و حزب حاکم این کشور، انتخابات شورای شهر و شهرداری‌ها در حوزه انتخاباتی استانبول را که ۳۱ مارس (۱۱ فروردین) برگزار شده بود، ابطال کرد.

این کمیته اعلام کرد که انتخابات مجدد در حوزه استانبول، ۲۳ مه (دوم خرداد) برگزار خواهد شد و نامزدهای انتخاباتی می‌توانند برای شرکت در این انتخابات نام‌نویسی کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس