ضریب نفوذ ۹۳ درصدی تلفن همراه در لنگرود
ضریب نفوذ ۹۳ درصدی تلفن همراه در لنگرود

مدیرکل ICT استان، از برنامه‌ریزی و ارتقای نسل ارتباطی روستاهای هدف گردشگری در لنگرود خبر داد و گفت: در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن ثابت شهرستان ۴۳ درصد، ضریب نفوذ تلفن همراه ۹۳ درصد و ضریب اینترنت کل ۱۲۰ درصد می‌باشد.

به گزارش لنگرخبر، محمد رنجبر در جلسه بررسی مشکلات مخابراتی شهرستان لنگرود در سالن اجتماعات این فرمانداری اظهار کرد: پوشش آنتن دهی در برخی روستاهای گردشگری و توریستی شهرستان نیاز به تقویت دارد.

وی با بیان اینکه تبدیل تلفن WLL به تلفن همراه در روستاهای شهرستان اقدام مطلوبی بوده است گفت: ارتقای کیفی شاخص‌ها در بسیاری از روستاهای شهرستان نشان از اثرگذاری این اقدام است.

سرپرست فرمانداری لنگرود اقلیم مناسب و همچنین منابع طبیعی و خدادادی این شهرستان را ازجمله نقاط قوت این شهرستان برشمرد و افزود: حضور مسافران در فصول مختلف سال به‌خصوص در تعطیلات در این شهرستان و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و ارتقاء زیرساخت‌های ارتباطی باعث رشد و توسعه اقتصاد در لنگرود می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گیلان نیز با ارائه گزارشی از وضعیت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان لنگرود اظهار کرد: با برنامه‌ریزی مناسب و تعامل با دستگاه‌های مرتبط و مشارکت اپراتورهای تلفن همراه، می‌توان با توجه به ظرفیت‌های موجود استان، برای توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات شهرستان اقدامات مؤثری را انجام داد.

وی با بیان اینکه شهرستان لنگرود با توجه به پتانسیل و جاذبه‌های موجود دارای قابلیت‌های مناسب برای توسعه تصریح کرد: با توجه به زیرساخت‌های ایجادشده، باید سرویس‌ها را بر بستر فناوری‌های نوین ارائه کرد تا شاهد خدمت‌رسانی بهتر و سریع‌تر به مردم شهرستان باشیم و انتظار است تا شهرداری‌ها و دهیاری‌ها با عنایت به آیین‌نامه الزامات ساماندهی دکل‌های ارتباطی برای توسعه و نصب تجهیزات ارتباطی با اپراتورها همکاری لازم را به عمل‌آورند تا شاهد توسعه متوازن در شهرستان باشیم.

فرزاد توکلی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰۷ روستا از روستاهای این شهرستان که تحت پوشش WLL بوده‌اند، با هماهنگی اپراتورها تبدیل به تلفن همراه شده گفت: ۱۱۳ روستا نیز تحت پوشش رومینگ پرسرعت شرکت “های وب” با اپراتور همراه اول و ۳۱ روستا با اپراتور ایرانسل بوده و ۹۰ روستا نیز تحت پوشش تلفن خانگی شرکت “های وب” می‌باشند.

مدیرکل ICT استان، از برنامه‌ریزی و ارتقای نسل ارتباطی روستاهای هدف گردشگری در لنگرود خبر داد و افزود: در حال حاضر ضریب نفوذ تلفن ثابت شهرستان ۴۳ درصد، ضریب نفوذ تلفن همراه ۹۳ درصد و ضریب اینترنت کل ۱۲۰ درصد می‌باشد.

وی با بیان اینکه ۱۲۳ روستای شهرستان از محل اعتبارات وزارت ارتباطات تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرارگرفته و ۳۳ روستای باقیمانده نیز در فاز دوم و در سال ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید خاطرنشان کرد: شهروندان برای ثبت درخواست تلفن ثابت شهری به سایت www.tci.ir مراجعه تا امکان برآورد و نیازسنجی دقیق برای توسعه تلفن ثابت در شهرستان فراهم شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات سامانه ۱۹۵ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را پلی مستقیم برای ثبت درخواست و شکایات مردمی در حوزه‌های تلفن ثابت، اینترنت، پست، تلفن همراه و غیره اعلام کرد و گفت: شهروندان می‌توانند با مراجعه به این سامانه نسبت به ثبت درخواست خود اقدام و موضوع تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد.

توکلی همکاری دانشگاه‌های شهرستان برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی و رویدادها در راستای توانمندسازی  دانشجویان را خواستار شد.

انتهای پیام/