نیاز اصلی امروز جامعه حس مسؤولیت پذیری است
نیاز اصلی امروز جامعه حس مسؤولیت پذیری است

امام‌جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه انسان نسبت به دین و انقلاب مسؤولیت دارد گفت: نیاز اصلی امروز جامعه حس مسؤولیت پذیری است ولی امروز برخی از مسؤولیت شانه خالی می‌کنند و مسؤولیت ستیزی به‌عنوان آفتی برای انقلاب تبدیل‌شده است.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی ظهر امروز در هجدهمین سالگرد شهادت گونه حسن دهگان معاون وقت وزیر راه در مسجد جامع لنگرود اظهار کرد: نسل امروز با خاطر شوق و پرواز در خانه خود مانده و شرایط برای نسل سوم و چهارم به خاطر نداشتن بال پرواز سخت شده است.

وی با بیان اینکه اگر شرایط پرواز برای نسل جدید فراهم نشود آنان قربانی خواهند شد گفت: باید آسیب‌ها و موفقیت‌ها و ناکامی‌ها را مرور و شرایط را برای میدان‌داری نسل جوان هموار کنیم.

امام‌جمعه لنگرود با بیان اینکه در وزارت راه جوانانی هستند که بافکر و اندیشه اسلامی مشغول به راه‌سازی و کار هستند تصریح کرد: حس مسؤولیت ازجمله شاخصه‌های بارز شهید دهگان است که امروز باید سرلوحه جوانان و مهندسان قرار گیرد و جوان نیز با پذیرش نقش خود را به‌خوبی ایفا کند.

سلیمانی با بیان اینکه فقط نباید از دین و انقلاب توقع داشته باشیم بلکه دین و انقلاب هم از ما توقع دارد افزود: اقتصاد مهم است ولی در شرایطی امکان‌پذیر است که امنیت داشته باشد وگرنه اقتصاد بدون امنیت کابوسی برای آن کشور است.

وی با بیان اینکه انسان عصر حاضر توقع دارد دین باید در خدمتش باشد که این غلط است خاطرنشان کرد: در جامعه‌ای که مردم فقط از خدا توقع دارند ولی خود به دین پایبند نیستند فساد، اختلاس و فحشا و غیره رخ می‌دهد که حتی از دولتمردان نیز عبور مس کند.

امام‌جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه انسان نسبت به دین و انقلاب مسؤولیت دارد بیان کرد: نیاز اصلی امروز جامعه حس مسؤولیت پذیری است ولی امروز برخی از مسؤولیت شانه خالی می‌کنند و مسؤولیت ستیزی به‌عنوان آفتی برای انقلاب تبدیل‌شده است.

سلیمانی با اشاره به ورود چند ناو آمریکایی در خلیج‌فارس گفت: عده‌ای با حضور دو ناو به خود لرزیدند و صدای مذاکره مجدد از آن‌ها خارج می‌شوند و در طبل جنگ می‌کوبند و مردم را می‌ترسانند.

وی با بیان اینکه با خروج آمریکا از برجام، برجام با کشتی به‌گل‌نشسته تبدیل شد افزود: باوجود به گل نشستن برجام هنوز عده‌ای به دنبال این کشتی برای امان گرفتن هستند و دنبال مذاکره جدیدی هستند درحالی‌که عدم پایبندی امریکا به تعهداتش برای جهان محرز شده است.

به گزارش لنگرخبر، «حسن دهگان» نماینده مردم لنگرود در دوره پنجم مجلس شورای اسلامی و معاون وزیر راه و ترابری بود که به همراه دکتر دادمان وزیر راه و ترابری وقت به همراه تنی چند از معاونان در حین انجام مأموریت در سانحه هوایی مازندران در ۳۱ اردیبهشت سال ۸۰ به شهادت رسید.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸