سازمان‌های نظارتی جلوی گران‌فروشی را بگیرند
سازمان‌های نظارتی جلوی گران‌فروشی را بگیرند

امام‌جمعه رشت با اشاره به افزایش قیمت شکر در ماه مبارک رمضان گفت: سازمان نظارتی ازجمله تعزیرات حکومتی و صنعت و معدن باید جلوی این گران‌فروشی‌ها را بگیرند، چراکه اگر مسؤولان پای‌کار نیایند مردم دردمند آسیب می‌بینند.

به گزارش لنگرخبر، آیت‌الله رسول فلاحتی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان رشت با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب برای اصلاح الگوی مصرف از سال ۸۸ تا کنون اظهار کرد: اصلاح الگوی مصرف در بسیاری از مقوله‌ها ازجمله اصلاح  در مصرف حامل‌های انرژی ضرورتی است که دست‌اندرکاران باید برای آن چاره‌ای بیندیشند.

وی با بیان اینکه ساماندهی بحث بنزین از وظایف مجلس است،گفت: در جامعه ما بنزین ماده ارزشمندی است که مرفهان  ۱۰ برابر مردم فقیر و نیازمند از یارانه سوخت بنزین استفاده می‌کنند.

امام‌جمعه رشت با گرامیداشت سالروز ارتحال آیت‌الله بهجت فومنی (ره) افزود: در یک قرن اخیر می‌توان به وجود چند شخصیت بزرگ در جهان اسلام افتخار کرد که یکی از آن‌ها امام خمینی (ره) و دیگری آیت‌الله بهجت (ره) است.

فلاحتی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسؤولان نظام اسلامی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب فرمودند که گزینه‌ قطعی ملت ایران در مواجهه با دشمن، مقاومت در همه‌ی زمینه‌ها است، چراکه مذاکره با دولت کنونی آمریکا سمّ مضاعف است.

وی با بیان اینکه بنا به فرمایشات رهبر انقلاب جنگ نخواهد شد و برخورد اراده‌ها در پیش است، افزود: امروز آمریکایی‌ها با تمام جنگ‌افزارهای خود در برابر بسیاری از کشورها ازجمله آمریکای لاتین مانده‌اند و در دنیا توسری خوردند بر این اساس آمریکا هیچ‌گاه جرئت نمی‌کند که با ایران وارد جنگ گرم شود.

خطیب جمعه رشت با اذعان به اینکه  اقدامات خبیثانه‌ آمریکا در محور تغییر محاسبات و تسلیم شدن مسؤولان قرار دارد، بیان کرد: اصلی‌ترین ابزار آمریکا هیاهو و تهدید است، درصورتی‌که  مردم ایران ترسی ندارند، آمریکایی‌ها برای تهدید عربده‌هایی می‌زند که نشان از ضعف آن‌هاست.

فلاحتی با بیان اینکه اخیراً سران کشور ما به اروپایی‌ها هشدار داده و ضرب‌الاجل تعیین کردند، گفت: به نمایندگی از ملت ایران و خانواده‌های شهدا خواسته‌هایی را اعلام می‌کنم که ازجمله آن راه‌اندازی دوباره آب‌سنگین اراک، رساندن سوخت اورانیوم و سانتریفیوژها به حد نیاز و بازسازی دوباره فوردو است.

وی با انتقاد شدید از گران شدن شکر با توجه به‌وفور این مایحتاج عمومی در کشور و استان در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: گزارش‌های متناوبی رسیده که شکر باقیمت گران به  فروش می‌رسد ازاین‌رو، از چند سازمان نظارتی ازجمله، تعزیرات حکومتی و صنعت و معدن می‌خواهم جلوی این گران‌فروشی‌ها را بگیرند، چراکه اگر مسؤولان پای‌کار نیایند مردم دردمند آسیب می‌بینند.

امام‌جمعه رشت خطاب به مسؤولان برای نظارت بر قیمت اقلام مصرفی گفت: اگر تا هفته بعد دستگاه‌های نظارتی به  اوضاع و قیمت‌های اقلام رسیدگی نکنند به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.

فلاحتی با اشاره به میلاد با سعادت امام حسن (ع) بیان کرد: امام حسن علیه السلام شبیه ترین مردم به پیامبر (ص) بوده و طبق سخن رسول خدا (ص) سید جوانان اهل بهشت است.

وی با اشاره به سخن امام سجاد علیه السلام، امام حسن مجتبی (ع) را عابدترین انسانها دانست و افزود: امام حسن علیه السلام کریم آل طاها و نور چشم و دل پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) است.

امام‌جمعه رشت با اشاره به مباحث توبه و جایگاه آن در اسلام بیان کرد: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای مناجات و راز و نیاز چندگانه در شبانه‌روز است و فرصت مناسبی برای توبه کردن و بازگشت به درگاه الهی است.

فلاحتی با بیان اینکه خداوند توبه‌کنندگان را دوست دارد، افزود: یکی از نشانه‌های اهمیت توبه دستور خداوند به توبه است تا انسان به‌سوی حقیقت هستی برگردد، چراکه توبه ریسمان نجات خدا و موجب توجه خدا به انسان می‌شود.

وی با بیان اینکه توبه به دو نوع، توبه انسان و توبه خدا تقسیم می‌شود، گفت: توبه انسان به معنای بازگشت انسان به‌سوی باری‌تعالی و توبه خداوند پذیرش و بخشش انسان  توبه‌کننده است.

امام‌جمعه رشت با اشاره به تعالیم دین اسلام درباره جایگاه توبه‌کنندگان افزود: توبه‌کنندگان در نگاه اسلام،  شبیه به کسانی است که انگار تازه از مادر متولد شده‌اند.

فلاحتی توبه را یکی از مقوله‌های نشاط روحی دانست و افزود: توبه انسان را از استرس و اضطراب دور نگاه می‌دارد و مسیر رسیدن به رستگاری انسان را فراهم می‌کند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس