دادستان لنگرود دستور داد

جلوگیری از ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها در لنگرود

دادستان عمومی و انقلاب لنگرود با تأکید بر لزوم جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها گفت: از همه دستگاه‌های مربوطه می‌خواهم از ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها جلوگیری کنند تا جان مردم دچار تهدید نشود.

به لنگرخبر، سید هاشم میرحسینی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رعایت حریم رودخانه از اولویت‌های مهم اداره امور آب لنگرود است، اظهار کرد: عده‌ای با ساخت‌وساز در مسیر رودخانه به دنبال رفاه بیشتر برای زندگی خود هستند که اداره آب لنگرود برای جلوگیری از انجام این کار باید روزانه در حریم رودخانه و مسیل‌ها گشت‌وگذار انجام دهد.

وی با تأکید بر لزوم جلوگیری از ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها گفت: وظیفه گشت روزانه از  حریم رودخانه‌ها بر عهده اداره امور آب لنگرود است و باید همه‌روزه وظیفه خود را انجام و در صورت مشاهده موردی مشکوک به نهادهای مربوطه گزارش دهد.

دادستان عمومی و انقلاب لنگرود با اشاره به خطرات ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها تصریح کرد: در سیل‌های اخیر کشور بیشترین خسارات و آمار کشته‌ها مربوط به خانه‌های در کنار حریم رودخانه و مسیل‌ها بوده است لذا از همه دستگاه‌های مربوطه می‌خواهم از ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها جلوگیری کنند تا جان مردم دچار تهدید نشود.

میر حسینی با اذعان به اینکه دادستانی با افرادی که قانون را زیر پا گذاشته و برخلاف آن عمل کنند برخورد جدی می‌کند، افزود: از تمام نهادها، دستگاه‌های اجرایی و‌ اداره امور آب لنگرود می‌خواهم تا در صورت مشاهده ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها بدون هیچ مماشاتی در اسرع وقت صورت‌جلسه را به دادستانی اعلام کنند تا با آن‌ها برخورد جدی شود.

انتهای پیام/