ایران ۳ – آرژانتین یک؛ بازگشت شاگردان کولاکوویچ/ پرش نفسگیر از دیوار آلبی سلسته
ایران ۳ – آرژانتین یک؛ بازگشت شاگردان کولاکوویچ/ پرش نفسگیر از دیوار آلبی سلسته

دیدار تیم‌های ملی والیبال ایران و آرژانتین به سود شاگردان کولاکوویچ خاتمه پیدا کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، تیم ملی والیبال ایران در پنجمین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ از ساعت ۱۰:۴۰ در سالن موسا شینو پلازا که در نزدیکی توکیو قرار دارد به مصاف آرژانتین رفت که این مسابقه با نتیجه ۳ بر یک و با امتیازهای ( ۱۹ –  ۲۵، ۲۵ – ۲۰، ۲۲ – ۲۵، ۳۲ – ۳۴ ) به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

ایگور کولاکوویچ برای شروع این مسابقه از سعید معروف، سید محمد موسوی، علی شفیعی، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی و محمدرضا حضرت‌پور استفاده کرد. جیانگ لیو از چین و اوگنی ماکشانوف از روسیه دیدار ایران و آرژانتین را سوت زدند.

* ست نخست؛ ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران

تیم ایران بازی را بهتر از حریف آغاز کرد و توانست با نتیجه ۸  بر ۵ از آرژانتین پیش بیفتد تا تیم‌ها به وقت استراحت فنی اول بروند. دفاع و توپ گیری های به موقع از عوامل برتری ایران بود. اختلاف ۶ امتیازی موجب شد تا مندز درخواست وقت استراحت فنی کند تا شاید فاصله تیم ها بیشتر نشود. امتیاز ۱۶ بر ۹ به سود ایران تیم ها را روانه وقت استراحت فنی دوم کرد. زمانی که شاگردان مندز در تلاش برا کم کردن فاصله بودند و امتیاز ۱۹ بر ۱۵ به سود ایران بود کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد. این ست در نهایت با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۰ به سود آرژانتین

برتری در ست دوم هم با ایران بود، اما در مقابل آرژانتینی‌ها هم بسیار تلاش می‌کردند تا اختلاف امتیاز زیاد نشود.  امتیاز هشتم برای شاگردان مندز بعد از یک رالی جذابب به دست آمد تا تیم ها در امتیاز ۸ بر ۷ به سود آرژانتین به وقت استراحت فنی اول بروند. نبرد دو تیم در ست دوم بسیار نزدیک بود و در امتیاز ۱۶ بر ۱۵ به سود ایران تیم‌ها به وقت استراحت فنی دوم رفتند. آرژانتین در امتیاز ۲۲ بر ۲۰ از ایران پیش افتاد تا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کند، اما این وقفه هم تاثیر چندانی نداشت، چون موفقیت با شاگردان مندز بود. این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود آرژانتین خاتمه پیدا کرد.

* ست سوم؛ ۲۵ بر ۲۲ به سود  ایران

شروع ست سوم هم هر دو تیم با قدرت وارد میدان شدند. امتیازات یک به یک بین تیم ها تقسیم می شد تا اینکه در امتیاز ۸ بر ۷ به سود آرژانتین تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. شاگردان مندز رفته رفته اختلاف را بیشتر کردند تا اینکه در امتیاز ۱۲ بر ۹ به سود آرژانتین، کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد تا نکاتی را به شاگردانش گوشزد کند.  نتیجه ۱۴ بر ۱۳ به سود آرژانتین و کم شدن فاصله موجب شد تا مندز احساس خطر کرده و درخواست وقت استراحت کند. ملی پوشان ایران در امتیاز ۱۶ بر ۱۵ توانستند از حریف پیشی بگیرند تا تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. این ست با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

* ست چهارم؛ ۳۴ بر ۳۲ به سود ایران

با شروع ست چهارم هم تغییری در ترکیب تیم ایران ایجاد نشد. امتیازات در این ست هم بسیار نزدیک بود تا اینکه در امتیاز ۸ بر ۷ به سود آرژانتین تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. امتیاز ۱۲ بر ۸ ب سود آرژنتین موجب شد تا کولاکوویچ احساس خطر کرده  و درخواست وقت استراحت فنی کند تا وقفه ای در جریان بازی ایجاد شود. وقت استراحت فنی دوم زمانی اعلام شد که نتیجه بازی ۱۶ بر ۱۲ به سود آرژانتین بود. در امتیاز ۲۳ بر ۲۲ به سود آرژانتین ایگور کولاکوویچ درخواست وقت استراحت فنی کرد و در نهایت این ست با نتیجه ۳۴ بر ۳۲ به سود ایران تمام شد.

به این ترتیب تیم ملی والیبال ایران چهارمین پیروزی خود در این دوره از رقابت ها را کسب کرد و آرژانتین هم سومین شکست خود را متحمل شد.

تیم ایران از چهار مسابقه گذشته خود سه پیروزی مقابل ایتالیا، چین و آلمان و یک شکست مقابل برزیل در کارنامه دارد. آرژانتین با هدایت مارسلو مندز هم این مسابقات را با ۲ برد مقابل پرتغال و بلغارستان شروع کرد، اما در دو دیدار قبلی خود مقابل کانادا و ژاپن شکست خورد.

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در هفته دوم رقابت‌های لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ فردا (یک‌شنبه) از ساعت ۱۴:۱۰ به مصاف ژاپن خواهد رفت.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس