اوقات فراغت مناسب، پادزهری جهت جلوگیری از انحراف فرزندان
اوقات فراغت مناسب، پادزهری جهت جلوگیری از انحراف فرزندان

در جلسه شورای فرهنگ عمومی لنگرود فضای مجازی به‌عنوان یکی از معضلات جامعه امروز اعلام و برنامه مناسب اوقات فراغت به‌عنوان پادزهری جهت جلوگیری از انحراف فرزندان اعلام شد.

به گزارش لنگرخبر، امام‌جمعه لنگرود امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی با موضوع اوقات فراغت در دفتر امام‌جمعه این شهرستان با بیان اینکه جلسات فرهنگ عمومی دارای مظلومیتی است، اظهار کرد: سؤال خیلی‌ها این است که چه چیزی در این جلسات گفته می‌شود و چقدر از اوضاع فرهنگی اجتماعی شهرستان‌ مطلع هستند که باید اعضا وارد سبک و متن زندگی مردم شوند.

تبلیغات کاذب، تفریحی برای جوانان و پر کردن اوقات فراغت شده است

وی با بیان اینکه از اعضا توقع می‌رود که از کلی‌گویی پرهیزکرده و راه‌کار و روش درست ارائه دهند، گفت: اوقات فراغت با بی‌حوصلگی و بی‌حالی فرق می‌کند و باید از کوتاه‌ترین زمان ممکن بهترین استفاده برای اوقات فراغت را نمود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی با بیان اینکه تبلیغات کاذب، تفریحی برای جوانان و پر کردن اوقات فراغت شده است، افزود: در این سال‌ها نتوانستیم با اجرای برنامه‌های مفرح و شاد، اوقات فراغت جوانان را به‌خوبی پرکرده و آنان را جذب کنیم.

امام‌جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه با ایجاد اوقات فراغت مناسب، باید ذهن، خلاقیت، ایده‌های نو دانش آموزان را تقویت کنیم تصریح کرد: ناهنجاری‌های فضاهای مجازی به‌عنوان معضلی برای خانواده‌ها در تربیت و کنترل فرزندان شده و اولیا علاقه‌مندند برای دوری فرزندان خود از فضاهای کاذب، آنان را در کلاس‌های دینی و تربیتی ثبت‌نام کنند.

اوقات فراغت مناسب، پادزهری جهت جلوگیری از انحراف فرزندان

سرپرست فرمانداری لنگرود نیز با تأکید بر لزوم توجه ویژه ‌بر اوقات فراغت جوانان و نوجوانان اظهار کرد: دانش آموزان در ۹ ماه سال همواره در مدارس حضور دارد و نباید در ایام تابستان نیز آن‌ها را در کلاس‌ها محصور کرد.

محمد رنجبر با بیان اینکه باید فضای آزاد و مفرحی را برای دانش آموزان در اوقات فراغت ایجاد کرد، گفت: می‌توان با برنامه‌ریزی درست در ایام‌ تابستان پادزهر و واکسنی را به دانش آموزان تزریق کرد تا در دیگر ایام سال و زمان‌های سخت بتوانند راه و مسیر خود را به‌درستی پیدا کنند و به انحراف کشیده نشوند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های خوب دانشگاه‌های شهرستان افزود: نباید فضاهای موجود را منوط به افراد دانشجو و خاص کرد و باید از این ظرفیت برای همه اقشار در طول سال و اوقات فراغت استفاده کرد.

باید برای اوقات فراغت مدیریت منسجمی از ادارات و نهادها تشکیل شود

رئیس دادگستری لنگرود نیز با بیان اینکه وجود منابع مالی، برنامه‌ریزی هدفمند و مدیریت ازجمله اولویت‌ها دررسیدن به نتیجه است، اظهار کرد: برنامه مناسب در اوقات علاوه بر جلوگیری از انجام بزه‌کاری و کارهای ناهنجار برخی افراد، می‌تواند موجب تربیت نیروهای مفید برای جامعه شود که هر دو هدف خوب است.

تیمور یوسفی با بیان اینکه باید برای اوقات فراغت مدیریت منسجمی از ادارات و نهادها تشکیل شود، گفت: این اقدام می‌تواند از موازی کاری و خرج کردهای اضافی و گزاف جلوگیری کرد و از طرفی کاری هدفمند توسط متولیان فرهنگ انجام می‌شود.

انتهای پیام/