وزارت جهاد کشاورزی مانع ورود دلالان به بازار پیله ابریشم شود
وزارت جهاد کشاورزی مانع ورود دلالان به بازار پیله ابریشم شود

نماینده مردم لنگرود در مجلس با اشاره به ورود دلالان به بازار پیله ابریشم برای پایین آوردن قیمت آن خواستار ورود وزارت جهاد کشاورزی برای مقابله با سوداگران شد.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد بائوج لاهوتی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود به وزیر جهاد کشاورزی گفت: وضعیت پیله ابریشم امسال خوب است اما در این چند روز باقی مانده باید مراقبت شود چرا که برخی دلالان در همین فصل فروش پیله ابریشم به دنبال پایین آوردن قیمت هستند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی افزود: وزیر جهاد کشاورزی به سازمان تعاون روستایی دستور دهد تا وارد بازار شود تا عده‌ای سوداگر نتوانند نرخ پیله ابریشم را پایین آورند.

وی در تذکر دیگر به وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: ۱۲۰ میلیون رأس دام زنده در کشور داشتیم که در حال حاضر به ۶۵ میلیون رأس رسیده است و از روسیه و کشورهای دیگر گوشت وارد کشور می‌شود در حالی که می‌توان این گوشت را در داخل کشور تأمین کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدیدش از دامداری‌های منطقه لنگرود تأکید کرد: دامداران می‌گویند در شرایط فعلی حاضرند در ییلاقات بمانند و گوشت کشور را تأمین کنند تا از روسیه و دیگر مناطق گوشت وارد کشور نشود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه منابع طبیعی به دنبال این است که به هر شکل ممکن مراتع دامداران را از آنها گرفته و تبدیل به جنگل کند، تصریح کرد: وزیر جهاد کشاورزی باید به این موضوع ورود کند چرا که شهرستان لنگرود می‌تواند ظرفیت تولید گوشت را به دو برابر تبدیل کند.