مدیرکل کمیته امداد گیلان در گفت‌وگو با لنگرخبر:

افزایش ۳ برابری تسهیلات اشتغال کمیته امداد در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته/توزیع ۴۸۲ جعبه تخم نوغان در لنگرود

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به پرداخت ۸۵ میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال در سال گذشته در سطح استان گفت: طی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ۲۲۲ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال یعنی سه برابر بیشتر از سال ۹۷ به متقاضیان پرداخت می‌شود.

عباس اهرابی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به حمایت کمیته امداد به تولیدکنندگان در راستای شعار رونق تولید اظهار کرد: در سال جاری ۱۸۰۰ جعبه تخم نوغان بین ۸۰۰ خانواده تحت پوشش کمیته امداد در سطح استان به‌صورت رایگان توزیع کردیم.

وی با بیان اینکه ۱۰ اداره در سطح استان پیگیر این موضوع بودند، گفت: توزیع تخم نوغان به خانواده‌هایی اهدا شد که توانایی نگه‌داری و پرورش پیله ابریشم را داشته باشند که این کار توسط کارشناسان کمیته امداد انجام شد.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه یکی از رسالت‌های کمیته امداد شناسایی افراد توانمند و ایجاد اشتغال پایدار است، تصریح کرد: پیش‌بینی می‌کنیم که حاصل توزیع ۱۸۰۰ جعبه تخم نوغان، بالغ‌بر پنج میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای پرورش‌دهندگان پیله ابریشم آورده داشته باشد.

اهرابی با بیان اینکه ۴۸۲ جعبه تخم نوغان بین ۱۵۲ خانواده تحت پوشش توزیع شد، افزود: میانگین توزیع هر خانوار حدود چهار جعبه تخم نوغان است که تماماً به‌صورت رایگان به آنان اهدا شد.

وی با اشاره به میزان تسهیلات پرداخت‌شده کمیته امداد در سال ۱۳۹۷ بیان کرد: در سال گذشته به ۳۷۵۰ طرح اشتغال‌زایی ۸۵ میلیارد تومان به متقاضیان به‌صورت قرض‌الحسنه پرداخت شد که طی برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده ۲۲۲ میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال یعنی سه برابر بیشتر از سال ۹۷ به متقاضیان ایجاد اشتغال پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با بیان اینکه در سال گذشته سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای اشتغال در شهرستان لنگرود پرداخت شد، گفت: میزان تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای شهرستان لنگرود در سال جاری هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان است و از بانک‌ها بابت همکاری در پرداخت تسهیلات تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/