حیات دوباره رودخانه های لنگرود بعد از پاکسازی سنبل آبی
حیات دوباره رودخانه های لنگرود بعد از پاکسازی سنبل آبی

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود با اشاره به درگیری رودخانه های این شهرستان با گیاه مهاجم سنبل آبی، گفت: بعد از پاکسازی، رودخانه های لنگرود حیاتی دوباره یافتند.

سید امین نجات در گفتگو با لنگرخبر، با تأکید بر ادامه جمع آوری و کنترل گیاه مهاجم سنبل آبی در رودخانه‌های لنگرود، اظهار کرد: پاکسازی و کنترل گیاه مهاجم سنبل آبی در رودخانه‌های لنگرود از اردیبهشت آغاز شده و تا اواسط پاییز امسال ادامه دارد.

نجات با اشاره به مناطق درگیر شهرستان لنگرود به این گیاه مهاجم، افزود: در راستای پاکسازی رودخانه چمخاله و کانال آبیاری لنگرود اقداماتی انجام شده است.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۲ کیلومتر از مصعب رودخانه های لنگرود از وجود سنبل آبی پاکسازی شده است، گفت: خوشبختانه با توجه به اقدامات صورت گرفته شاهد احیای دوباره رودخانه‌های لنگرود هستیم.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود در ادامه با اشاره به اینکه گیاه سنبل آبی بر محیط های آبی تاثیر مخرب دارد و موجب به هم خوردن اکوسیستم منطقه می شود، تصریح کرد: پاکسازی محیط زیست از سنبل آبی از برنامه پدافندغیرعامل بوده و محیط زیست به تنهایی به همراه ادوات و امکانات عهده دار اینکار بوده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : مهر