کسب مقام چهارمی سامان رضی در مسابقات پاراوزنه‌برداری قهرمانی جهان
کسب مقام چهارمی سامان رضی در مسابقات پاراوزنه‌برداری قهرمانی جهان

رضی نماینده گیلانی تیم ملی توانست با کسب مقام چهارم در رقابت‌های قهرمانی جهان پاراوزنه‌برداری ۲۰۱۹، سهمیه ورودی مسابقات پاراالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را به دست آورد.

به گزارش لنگرخبر؛ رقابت‌های قهرمانی جهان پاراوزنه‌برداری ۲۰۱۹ با حضور ۴۴۱ ورزشکار از ۷۸ کشور به میزبانی قزاقستان در شهر نورسطان برگزار و تیم ملی کشورمان با کسب ۷ مدال رنگارنگ (۳ طلا، ۳ نقره و ۱ برنز) قهرمان این مسابقات شد.

سامان رضی نماینده گیلانی تیم ملی توانست با کسب مقام چهارم در این مسابقات سهمیه ورودی مسابقات پاراالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را به دست آورد.

این ورزشکار شایسته گیلانی به همراه علی‌اکبر قریب شی دیگر ملی‌پوش ایران در دسته ۱۰۷ کیلوگرم در رقابت‌های پارا وزنه‌برداری قهرمانی جهان حضور یافت که سرانجام علی‌اکبر غریب شی عنوان نایب‌قهرمانی و سامان رضی نیز مقام چهارمی جهان را کسب کردند.

در جریان این رقابت‌ها، سامان رضی ابتدا وزنه ۲۳۰ کیلوگرمی را مهار کرد اما این ورزشکار شایسته گیلانی در حرکات دوم و سوم نتوانست وزنه ۲۳۶ کیلوگرمی را مهار کند و در پایان پس از ورزشکار مالزیایی، علی‌اکبر غریب شی و ورزشکار مکزیکی در رتبه چهارم جهان در وزن ۱۰۷ کیلوگرم قرار گرفت.

سید یوسف یوسفی، امیر جعفری، نادر مرادی، روح‌الله رستمی، سید حامد صلحی‌پور، سامان رضی، علی‌اکبر غریب‌‌شی، منصور پورمیرزایی و سیامند رحمان، ۹ ورزشکاری بودند که همراه حسین توکلی سرمربی، علی محمودی مربی و محمد تابع سرپرست تیم ملی، در این دوره از رقابت‌ها حضور داشتند.

به گزارش لنگرخبر، این دوره از مسابقات پس از برگزاری رقابت‌های تیمی، شنبه ۲۹ تیرماه به پایان رسید.

انتهای پیام/