برگزاری دومین یادواره فرمانده نابغه شهید حسین پور شلمانی

دومین یادواره فرمانده نابغه شهید مدافع حرم مرتضی حسین پور شلمانی ۱۶ مردادماه در گلزار شهدای شلمان شهرستان لنگرود برگزار می‌شود.

به گزارش لنگرخبر، فرمانده سپاه ناحیه لنگرود امروز در جلسه ستاد بزرگداشت شهید مدافع حرم مرتضی حسین پور شلمانی در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان شهید حسین پور شهید تراز ملی است، اظهار کرد: باید تلاش کنیم یادواره این شهید بزرگوار هر چه باشکوه‌تر برگزار شود و اهداف شهید برای جوانان بیان شود.

وی با بیان اینکه راهکارها و طرح‌های عملیاتی شهید حسین پور در سوریه همیشه راه گشا بود، گفت: سردار سلیمانی این شهید را مانند شهید باقری در دوران دفاع مقدس می‌دانست که با سن کم توانست اقدامات بزرگی را در راستای دفاع از حرمین انجام شود.

الیاس کوثری با اشاره به اینکه سخنران دومین یادواره شهید مدافع حرم مرتضی حسین پور شلمانی سخنران کشوری است، افزود: برگزاری صبحگاه مشترک، اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها و منابر، هماهنگی بین ادارات و سازمان‌ها و غیره ازجمله برنامه‌های در نظر گرفته‌شده برای برگزاری یادواره شهید در ۱۶ مردادماه جاری در گلزار شهدای شلمان است.

باید فضای ذهنی مردم را با شهدا و یادواره‌ها آماده کنیم

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان نیز با بیان اینکه باید شهید حسین پور شلمانی را از طریق روش‌های مختلف به جامعه معرفی کرد، اظهار کرد: کارهای زیادی برای معرفی شهدا وجود دارد که هنوز انجام‌نشده و باید توجه خود را بیشتر کنیم.

وی با بیان اینکه باید فضای ذهنی مردم را با شهدا و یادواره‌ها آماده کنیم، گفت: سردار سلیمانی معمولاً در یادواره‌ها و مراسم‌ها درباره شخصیت کسی صحبت نمی‌کند ولی درباره شهید حسین پور گفتند که سپاه تا ۳۰ سال دیگر نمی‌تواند مانند مرتضی را تربیت کند.

عباس بایرامی با اشاره به برگزاری‌ بیش از ۹۰۰ یادواره شهدا در طول سال در استان‌ افزود: این میزان برگزاری یادواره ارادت قلبی مردم استان را به شهدا نشان می‌دهد که بعد از گذشت چندین سال از دفاع مقدس هنوز قدردان دلاوری‌های آنان هستند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان گیلان با طرح یک پیشنهاد برای معرفی شهید حسین پور بیان کرد: می‌توان با کمک خیرین و سازمان‌ها بسته‌های سبد غذایی را فراهم و به همراه زندگینامه این شهید در بین خانواده‌ها توسط نیروهای جهادی توزیع کرد.

زوایای شخصیتی شهید حسین پور شلمانی در جامعه تبیین شود

سرپرست فرمانداری لنگرود نیز با بیان اینکه زوایای شخصیتی شهید حسین پور شلمانی در جامعه تبیین شود، اظهار کرد: رسالت انجام این کار بر عهده مسؤولین و متولیان امر است که مفاهیم‌ و آرمان‌های شهدا را به نسل جدید و سطح جامعه منتقل شود.

محمد رنجبر با بیان اینکه روسای ادارات مدیون شهدا هستند، گفت: دولت و ملت از یکدیگر جدا نیستند و دولت بر خواسته از تصمیم ملت است که همه مسؤولین باید کار خود را برای مردم و شناخت بیشتر مردم با شهدا انجام دهند.

به گزارش لنگرخبر، «شهید مرتضی حسین‌پور شلمانی» معروف به «حسین قمی» متولد ۳۰ شهریور سال ۶۴ از فرماندهان قرارگاه حیدریون بود که سال ۹۳ با ورود داعش به عراق به این کشور اعزام شد و جزو اولین افرادی بود که با حاج قاسم سلیمانی در پدافند بغداد – سامرا مشارکت داشت.

مرتضی حسین پور فرمانده شهید محسن حججی بود. این فرمانده زبده نظامی در همان منطقه‌ای که شهید حججی به اسارت درآمد، شهید شد، اما پیش از شهادتش نقشه شوم داعش را برای به راه انداختن حمام خون بر هم زد و جان بسیاری از رزمندگان مقاومت را نجات داد.

انتهای پیام/