افزایش ۶.۶۷ درصدی مصرف برق گیلان در بهار سال جاری
افزایش ۶.۶۷ درصدی مصرف برق گیلان در بهار سال جاری

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون پیک مصرف به‌طور متوسط سه‌دهم درصد و نیاز مصرفی ۱.۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته، گفت: میزان مصرف انرژی نیز در سه ماه اول سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ به میزان ۶.۶۷ درصد افزایش‌یافته است.

به گزارش لنگرخبر، جمشید طالبی امروز در شورای اداری گیلان در سالن غدیر استانداری با اشاره به وضعیت برق گیلان اظهار کرد: بیش از ۲۸ هزار و ۸۰۰ کیلومتر شبکه توزیع برق در استان گیلان وجود دارد.

وی با اشاره به الگوی مصرف برق در گیلان افزود: پیک مصرف برق در سال گذشته در گیلان ۱۵۹۲ مگاوات بود درحالی‌که نیاز ما در همان روز بیش از این مقدار بوده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با اشاره به تأثیرات دما در افزایش مصرف برق در استان اظهار کرد: با افزایش دما طی سال‌های اخیر و مصرف کولر، لوازم سرمایشی منازل، ادارات و سایر موارد، مصرف برق در استان افزایش‌یافته است.

طالبی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون پیک مصرف به‌طور متوسط سه‌دهم درصد و نیاز مصرفی ۱.۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش‌یافته، افزود: میزان مصرف انرژی نیز در سه ماه اول سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ به میزان ۶.۶۷ درصد افزایش‌یافته است.

وی میزان مصرف استان در ساعت ۱۵ را برابر با ۱۶۱۷ مگابایت برشمرد و  تصریح کرد: با اعمال مدیریت مصرف و اجرای طرح‌های پاسخگویی بار توسط امور مشترکین صنعتی اداری کشاورزی و سایرین به ۱۴۱۸ مگاوات رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان با اشاره به کاهش مصرف برق منطبق بر دستورالعمل ضوابط اجرایی بیان کرد: در پی اجرای این دستورالعمل حداقل ۱۰ درصد مشترکان کاهش مصرف داشته‌اند و منابع عایدی به‌عنوان پاداش به‌حساب مشترکان منظور شده است.

طبق مصوبه هیئت‌وزیران وزارتخانه‌ها مؤسسات و شرکت‌های دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی موظفند طی دو سال حداقل ۲۰ درصد برق مصرفی ساختمان‌های خود را از انرژی تجدیدپذیر تأمین کنند و لازم است دستگاه اجرایی نسبت به این مهم اهتمام بیشتری داشته باشند

در راستای حمایت از محیط‌زیست و جلوگیری از آثار زیان‌بار قطع درختان وزارت نیرو پروژه سطح قبوض کاغذی برق در دستور کار خود قرار داده تا پایان شهریورماه سال جاری به‌صورت پیامکی برای مشترک ارسال می‌شود.

انتهای پیام/