زنده گیری یکی از میمون‌های رها شده در جنگل‌های سیاهکل
زنده گیری یکی از میمون‌های رها شده در جنگل‌های سیاهکل

با تلاش کارشناسان اداره کل و ماموران یگان حفاظت شهرستان سیاهکل، یکی از میمون‌هایی که در محدوده آبینام سیاهکل مشاهده شده بود زنده گیری شد.

به گزارش لنگرخبر، پیرو گزارشات مردمی مبنی بر مشاهده سه قلاده میمون در حاشیه جاده محدوده آبینام شهرستان سیاهکل و اعزام مامورین یگان حفاظت محیط زیست جهت بررسی موضوع زنده گیری میمون ها، کارشناسان اعزامی موفق شدند یکی از میمون‌های رها شده را زنده گیری نمایند.

سامان علی نژاد رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش گیلان  گفت: در جستجو‌های انجام شده موفق شدیم یکی از میمون‌ها را که از نژاد رزوس میباشد با استفاده از تفنگ بیهوشی زنده گیری کنیم، اما متاسفانه دو میمون دیگر مشاهده نشدند.

علی نژاد با بیان اینکه این میمون‌ها احتمالا توسط مردم و یا مسافران در این منطقه رها شده اند تصریح کرد: ماموران یگان حفاظت محیط زیست در جستجوی دو میمون دیگر هستندو به محض مشاهده نسبت به زنده گیری آن‌ها اقدام می‌شود. علی نژاد گفت با توجه به اینکه این جانور به این اکوسیستم تعلق نداردلازم است از پیوستن آنان به محیط زیست منطقه جلوگیری به عمل آید؛ تا به چرخه طبیعی و تنوع طبیعی منطقه آسیبی نرسد.

روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان از مردم منطقه و مسافران در خواست می‌کندتا در صورت مشاهده این دو قلاده میمون از هر گونه اقدام خودسرانه خودداری کرده و مراتب را در اسرع وقت به پاسگاه‌ها و یا ادارات محیط زیست شهرستان و یا تلفن ۲۷-۰۱۳۳۳۸۲۴۶۲۶ اطلاع دهند.

انتهای پیام/