تیراندازی در کالیفرنیا ۳ کشته و ۱۲ زخمی برجا
تیراندازی در کالیفرنیا ۳ کشته و ۱۲ زخمی برجا

رسانه‌های محلی گزارش کردند که در حادثه تیراندازی در جشنواره سالانه «سیر» در «گلگوری» کالیفرنیا، دستکم ۳ نفر جان خود را از دست دادند و ۱۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش لنگرخبر، طی یک حادثه تیراندازی در مراسم جشن در «گلگوری» ایالت «کالیفرنیا» آمریکا دستکم سه نفر جان خود را از دست دادند و ۱۲ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

شبکه روسی «راشاتودی» به نقل از منابع محلی گزارش کرد، در جشنواره محبوب سیر در «گلگوری» که هرسال برگزار می‌شود و خانواده‌ها در آن شرکت می‌کنند، ساعاتی پیش یک حادثه تیراندازی به وقوع پیوست.

گرچه هنوز جزئیاتی درباره این حادثه منتشر نشده است اما برخی مدعی هستند که احتمالاً بیش از ۴۰ نفر در نتیجه حادثه تیراندازی و همچنین همهمه جمعیت زخمی شده باشند.

یکی از فروشندگان در جشنواره درباره عامل مسلح این حادثه گفت: «او آماده برای تیراندازی به محل آمد زیرا جلیقه ضدگلوله بر تن داشت و بدون آنکه هدف خاصی داشته باشد به راست و چپ تیراندازی می کرد».

منابع پلیس به شبکه «کی تی وی یو نیوز» اعلام کردند که احتمالاً دو فرد مظنون در این حادثه مشارکت داشتند که یکی از آنها هنوز دستگیر نشده است.

طبق این گزارش، تقریباً سه ساعت پس از حادثه اول، صدای گلوله‌هایی در محل شنیده شد و پلیس همچنان در تلاش برای دستگیری یکی از مظنونان این حادثه است.

آزاد بودن حمل سلاح در آمریکا روزانه به بروز خشونت‌های مرتبط با تیراندازی در سراسر آمریکا منجر می‌شود اما لابی سلاح در این کشور به قدری قدرتمند است که کنگره تاکنون قوانینی را برای محدود کردن حمل سلاح تصویب نکرده است.

انتهای پیام/