راه‌اندازی بازار متشکل ارزی به تعویق افتاد
راه‌اندازی بازار متشکل ارزی به تعویق افتاد

درحالی که قرار بود در آستانه عید قربان بازار متشکل ارزی تشکیل شود افتتاح این بازار به تعویق افتاد. عدم آمادگی بانک‌های تعیین‌شده برای شرکت در عملیات بازار متشکل ارزی دلیل اصلی این تأخیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، همچنین برای اینکه تعدادی از صرافی‌های عضو پرونده‌های خود را تکمیل کنند نیاز است چند روز زمان بگذرد.

البته فعالیت بازار به‌صورت آزمایشی برای تعدادی از صراف‌ها آغاز شده و از ۲۰ روز قبل خرید و فروش واقعی ارز از سوی ٣۵ صرافی انجام می‌شود.

این درحالی است که قرار بود در آستانه عید قربان بازار متشکل ارزی تشکیل شود.

بازار متشکل ارزی با هدف شناسایی و هویت‌بخشی به بازیگران اصلی بازار ارز آغاز به کار خواهد کرد. ایده راه‌اندازی این بازار برگرفته از تجربه جهانی است.

تجربه جهانی نشان داده که براساس نیازهای بازار، بازیگران مداخله کرده و نیازهای ارزی را پوشش می‌دهند؛ در ایران نیز بناست بازار متشکل ارزی رسماً فعالیت خود را آغاز کند؛ هیئت مدیره این بازار طبق اعلام بانک مرکزی از ماه‌ها قبل تشکیل شده است.

مدافعان شکل‌گیری بازار متشکل ارزی می‌گویند که این بازار برای حذف هیچ بازاری ایجاد نخواهد شد بلکه برای کشف نرخ و تضمین امنیت معاملات، اعمال نظارت بانک مرکزی و رعایت قانون در عرصه بازیگران تشکیل خواهد شد.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم