جذب ۸۵ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در گیلان
جذب ۸۵ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری در گیلان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به میزان پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها برای طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری گفت: تاکنون برای سه هزار و ۸۱۸ طرح مبلغ دو هزار و ۸۸۸ میلیارد ریال معادل ۵۵ درصد از اعتبارات ابلاغی و ۸۵ درصد از اعتبارات تخصیصی با پیش‌بینی پنج هزار و ۸۵۴ نفر اشتغال توسط بانک‌های عامل پرداخت‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، عباس علیزاده در نشست کارگروه رفع موانع تولید این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری رودسر با حضور مسؤولین استانی و شهرستانی اظهار کرد: از جمع کل پنج هزار و ۲۸۸ میلیارد ریال از اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری گیلان مبلغ سه هزار و ۳۹۳ میلیارد ریال از طریق بانک‌های عامل به استان تخصیص‌یافته است.

وی با اشاره به میزان پرداخت تسهیلات توسط بانک‌ها برای طرح‌های اشتغال روستایی و عشایری گفت: تاکنون برای سه هزار و ۸۱۸ طرح مبلغ دو هزار و ۸۸۸ میلیارد ریال معادل ۵۵ درصد از اعتبارات ابلاغی و ۸۵ درصد از اعتبارات تخصیصی با پیش‌بینی پنج هزار و ۸۵۴ نفر اشتغال توسط بانک‌های عامل پرداخت‌شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به بیشترین جذب اعتبارات توسط بانک توسعه و تعاون افزود: در حوزه اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری این استان، بانک توسعه و تعاون با پرداخت ۶۷۵ میلیارد ریال معادل ۷۶ درصد اعتبارات ابلاغی و ۱۰۵ درصد اعتبارات تخصیصی بیشترین جذب را داشته است.

علیزاده سیاهکل را پیشتاز بیشترین جذب برای اعتبارات دانست و تصریح کرد: از بین شهرستان‌های گیلان، شهرستان سیاهکل با پرداخت ۱۲۲ میلیارد ریال برای ۲۳۶ طرح و پیش‌بینی اشتغال ۳۱۶ نفر معادل ۱۰۵ درصد اعتبارات ابلاغی بیشترین جذب را داشته و جهاد کشاورزی با پرداخت یک هزار و ۵۰۲ میلیارد ریال از بین دستگاه‌های اجرایی با ۵۲ درصد بیشترین جذب را داشته است.

وی با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر با استفاده از منابع داخلی بانک‌ها بیان کرد: از کل پنج هزار و ۸۷۵ میلیارد ریال از اعتبارات استانی مبلغ یک هزار و ۱۱۵ میلیارد ریال معادل ۱۹ درصد کل اعتبار تاکنون از طریق بانک‌های عامل پرداخت‌شده که بانک ملی با پرداخت ۷۲۷ میلیارد ریال معادل ۶۲ درصد اعتبار ابلاغی بیشترین جذب را در بین بانک‌ها به خود اختصاص داده است.

علیزاده با بیان اینکه شهرستان سیاهکل با پرداخت ۵۹ میلیارد ریال برای ۳۹ طرح و پیش‌بینی اشتغال ۷۵ نفر معادل ۵۲ درصد سهم تخصیصی، رتبه اول را در جذب تسهیلات داشت، افزود: صنعت، معدن و تجارت از بین دستگاه‌های اجرایی با پرداخت ۷۶۰ میلیارد ریال با جذب ۶۸ درصد اعتبارات بیشترین جذب را در پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر در بین دستگاه‌ها داشته است.

وی کل اعتبار نهادهای حمایتی را یک هزار و ۲۲۲ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: مجموع پرداختی برای نهادهای حمایتی ۳۴۰ میلیارد ریال معادل ۲۸ درصد از سهم ابلاغی استان برای یک هزار و ۱۵۲ طرح است که پیش‌بینی می‌شود برای یک هزار و ۲۸۴ نفر اشتغال فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان سهم شهرستان رودسر را در حوزه تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری را مبلغ ۳۵۱ میلیارد ریال دانست و خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۶۴ میلیارد ریال برای ۲۵۳ طرح با بیش بینی اشتغال ۳۴۵ نفر معادل ۴۷ درصد از سهم تخصیصی توسط بانک‌های عامل پرداخت‌شده و در رتبه‌بندی شهرستان‌ها در رتبه یازدهم قرار دارد.

وی با اشاره به تعداد پنج طرح بوم گردی در شهرستان رودسر بااعتباری بالغ‌بر ۱۶ میلیارد ریال و پیش‌بینی اشتغال ۱۱ نفر گفت: در خصوص طرح‌های خوداشتغالی در رودسر مبلغ ۵۷ میلیارد ریال برای ۲۲۲ طرح پرداخت‌شده است.

علیزاده اعتبار حوزه اشتغال فراگیر شهرستان رودسر را ۳۴۱ میلیارد ریال معادل پنج درصد سهم استان خواند و تصریح کرد: تاکنون ۷۴ میلیارد ریال برای ۹ طرح با پیش‌بینی اشتغال ۲۳۹ نفر پرداخت‌شده که در بین شهرستان‌ها در رتبه ششم قرار دارد.

وی اعتبار نهادهای حمایتی در رودسر را ۸۷ میلیارد ریال برای ۲۴۶ طرح اعلام کرد و افزود: مجموع طرح‌های پرداختی در حوزه نهادی‌های حمایتی در این شهرستان ۳۲ میلیارد ریال برای ۷۹ طرح و با پیش‌بینی اشتغال برای ۱۱۰ نفر است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس