مشکل آب روستایی شرق گیلان رفع می شود
مشکل آب روستایی شرق گیلان رفع می شود

مدیرعامل آبفار گیلان گفت:امیدواریم بتوانیم قبض های کاغذی را حذف کنیم و تمام پرداخت های شرکت بصورت قرائت آنلاین و اینترنتی صورت بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، محبعلی رنج ور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان در گفتگویی با بیان اینکه استان گیلان در روزهای پیک مصرف با توجه به اینکه جمعیت زیادی هم بعنوان مسافر و گردشگر وارد این استان می‌شوند ،میزان آب مصرفی افزایش میابد اظهار داشت:این عامل باعث می‌شود علاوه بر ظرفیتی که روتین برای روستاییان ایجاد می‌کنیم ،برای گردشگران هم افزایش ظرفیت داشته باشیم.

مشکل آب روستایی شرق گیلان رفع می شود

وی بابیان اینکه در شرق گیلان ،بزرگترین مجتمع آبرسانی را در سایت شهید خوش سیرت آستانه ایجاد کردیم ،افزود :این پروژه یکی از سایت هایی است که به ۲۰۰روستا همزمان آبرسانی می کند.

رنج ور گفت :۳حلقه چاه فلمن که در حاشیه رودخانه سفیدرود حفرشده است و همچنین یک مخزن‌۱۰۰۰۰مترمکعبی ولوله های ۷۰۰متری چدن که این هم جزو بزرگترین خطوط انتقال روستایی در کشور است.

وی تصریح کرد:درواقع دراین روستاها در کیفیت آب شرب مشکلی وجود ندارد ولی توزیع آب به دلیل مشکل کیفی لوله ها در ساعات پیک مصرف گاهی دچار اختلال می شود.

رنج ور گفت:در رایزنی که با نمایندگان شهرستان های لنگرود،آستانه و لاهیجان داشتیم قرار شد که از ظرفیت ماده۵۶استفاده شود که درواقع این خط رادر قالب فاینانس داخلی که بالغ بر ۱۲۰میلیارد تومان هم اعتبار می‌خواهد ،به دنبال مجوز هستیم تا علاوه بر تعویض این خط آن را یک سایز هم افزایش دهیم.

دلیل اصلی هدر رفت آب روستایی پراکندگی شبکه است

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان گیلان در خصوص آب بدون درآمد استان گفت :هدر رفت آب روستایی به چند مقوله بستگی دارد که در مسیر ایجاد می‌شود و یا بعلت آب دزدی هایی که وجود دارد.همچنین در خیلی از جاها شستشوی شبکه که انجام می‌شود ،میزان آب مصرفی جز آبهای بدون‌  درآمد و یا پرتی آب است.

هدر رفت آب با در نظر گرفتن عوامل جانبی به ۴۰ درصد می رسد

رنج ور افزود :تعداد زیادی از شبکه ها عمر مفیدشان تمام شده است ویکی از دلایلی که پرتی آب در حوزه روستایی زیاد است ، بخاطر پراکندگی شبکه ها است.اگر حساب خطی پرتی ما حدود ۲۸درصد است با عوامل جانبی به‌ حدود ۴۰درصد می‌رسد.

برنامه آبفار گیلان برای حذف قبض های کاغذی

وی در خاتمه گفت :مشترکین ، پیشانی عملکرد شرکت هستند وبه نوعی مشتریان ما محسوب میشوند.که هم منابع وهم اعتبار و درآمد ما نیز از همین عزیزان است.امیدواریم بتوانیم قبض های کاغذی را حذف کنیم و تمام پرداخت های شرکت بصورت قرائت آنلاین و اینترنتی صورت گیرد که این برنامه کمی زمان بر است و البته استان گیلان جزاستان‌های پیشرو در این زمینه است.

  • منبع خبر : ندای گیلان