۸میلیارد تومان اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی گیلان در نظر گرفته شده است
۸میلیارد تومان اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی گیلان در نظر گرفته شده است

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: در این سفر هشت میلیارد تومان اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی گیلان در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان، «علی اصغر مونسان» رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در حین بازدید از دژ تاریخی قلعه رودخان با بیان اینکه گیلان دارای آثار تاریخی بسیار ارزشمند است اظهار کرد: مراحل ثبت جهانی ماسوله در آخرین مراحل پیگیری قرار دارد و در حال حاضر ساختمان اداره برق و مخابرات ماسوله با مساعدت استانداری بایستی تحویل سازمان میراث شود تا بتوان پرونده ماسوله را برای ثبت جهانی ارسال کرد.

مونسان با اشاره به مرمت آثار تاریخی گیلان افزود: در این سفر هشت میلیارد تومان اعتبار برای مرمت بناهای تاریخی گیلان در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به مرمت دژ تاریخی قلعه رودخان پرداخت و اذعان کرد: قلعه رودخان یکی از آثار تاریخی و گردشگر پذیر گیلان است که برای مرمت این بنای تاریخی توجه ویژه‌ای صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه هنوز مجوزهای لازم برای اقامتگاه‌های قلعه‌رودخان از سازمان میراث‌فرهنگی صادر نشده  و دستور لازم جهت این اقامتگاه‌ها ظرف ۲۰ روز آینده حتما باید با صدور مجوزهای لازم تحت استاندارد و نظارت ما قرار گیرد و امیدواریم در این مدت همه موانع برطرف شود.