رهبرانقلاب بر احیای نام تاریخی دریای مکران تاکید کردند
رهبرانقلاب بر احیای نام تاریخی دریای مکران تاکید کردند

حبیب‌الله سیاری، فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، با یادآوری سخنی از رهبر معظم انقلاب بر احیای نام تاریخی “دریا مکران” تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، کانال تلگرامی نگار روایتی از تاکید رهبرانقلاب بر احیای نام تاریخی دریای مکران را منتشر کرد.

امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، در یکی سخنرانی‌های خود از صحبت‌های رهبر معظم انقلاب درباره سوال مکران یاد کرد. سیاری گفت:

«از زمانی که خدمت رهبر معظم انقلاب برای اعلام برگزاری همایش توسعه سواحل “مکران” رسیدیم، ایشان فرمودند: «خوب است که این نام مکران احیا شود، زیرا نام اصیل است.» تاکید فرمانده معظم کل قوا بر احیای نام تاریخی مکران بر سواحل جنوب خاوری ایران نشان از هوشمندی، دقت نظر و نگاه عمیق ایشان در مسائل منطقه و جهان دارد، چرا که برخی کشورهایی که تاریخ تاسیس آنان حتی به یک قرن نیز نمی‌رسد، به دنبال ساخت هویت‌ها و تاریخ جعلی و ملی برای خود بوده و در این راستا حتی، از جعل اسامی تاریخی در منطقه و سرقت نام بزرگان و اندیشمندان و شاعران و … ایرانی نیز رویگردان نیستند، پس بر همه ایرانیان لازم است که بجد از هویت، تاریخ، فرهنگ و داشته‌های بزرگ خود که جهان نیز بر آنان اذغان دارد، دفاع نمایند.»