۱۰ هزار معلم سال تحصیلی جدید جذب آموزش و پرورش می‌شوند
۱۰ هزار معلم سال تحصیلی جدید جذب آموزش و پرورش می‌شوند

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه تا چند سال آینده حدود ۶۰۰ هزار معلم و فرهنگی در آموزش و پرورش بازنشست می‌شوند گفت: ۱۰ هزار معلم سال تحصیلی جدید جذب آموزش و پرورش می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، اسدالله عباسی در گفت‌وگویی از نیاز آموزشی کشور به نیروهای جدید سخن گفت و  اظهار داشت: تا چند سال آینده حدود ۶۰۰ هزار معلم و فرهنگی در آموزش و پرورش بازنشست می‌شوند بنابراین طبق مصوبه مجلس این نیروها باید به تدریج با نیروهای جدید آموزشی جابه‌جا شوند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ساماندهی نیروهای حق‌التدریس، آموزش دهنده‌ها و آموزش یاران نهضت سواد آموزی را مورد تأکید قرار داد و عنوان کرد: تعداد بسیار زیادی از این نیروها در بدنه آموزش و پرورش وجود دارد که هنوز تعیین تکلیف نشده‌اند بنابراین باید با یک برنامه‌ریزی درست نسبت به ساماندهی آنان اقدام کنیم.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس برگزاری آزمون برای جذب نیروهای جدید آموزشی و معلم برای سال تحصیلی جدید را متذکر شد و تصریح کرد: طبق قانون وزارت آموزش و پرورش و دولت موظفند از طریق برگزاری آزمون بین متقاضیان، نیازهای آموزشی کشور را تأمین کنند که این اتفاق امسال نیز رخ می‌دهد.

عباسی با بیان اینکه دولت می‌خواهد برای سال تحصیلی جدید حدود ۱۰ هزار معلم را در بدنه آموزش و پرورش جذب کند ابراز داشت: با توجه به نیاز شدیدی که در حوزه تأمین نیروها و کمبود معلم در سطح کشور با آن مواجه هستیم مجلس اصرار دارد تعداد نیروهایی که قرار است برای سال تحصیلی جدید جذب شوند افزایش پیدا کند.

وی با تأکید بر اینکه تا هفته آینده مسئله چگونگی جذب نیروها و معلمان مورد نیاز در هیئت دولت مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد اظهار داشت: امیدواریم با مشخص شدن تصمیم نهایی دولت و ارسال آن به مجلس جهت تأیید نهایی هر چه سریع‌تر سازو کار جذب نیروهای جدید آموزشی در کشور فراهم شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس در مورد پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان مربوط به معوقات سال ۹۷ نیز خاطرنشان کرد: بر اساس گزارشاتی که به مجلس ارائه شده دولت با پرداخت معوقات سال ۹۷ فرهنگیان موافقت کرده و مابقی مطالبات آنان نیز پس از تأمین بودجه و اعتبارات لازم به صورت تدریجی پرداخت می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم