عربستان همه امکانات را برای جلوگیری از «فاجعه منا» داشت/شهدای منا فدای تفکر سخیف وهابیت شدند
عربستان همه امکانات را برای جلوگیری از «فاجعه منا» داشت/شهدای منا فدای تفکر سخیف وهابیت شدند

رئیس سابق سازمان حج و زیارت، با بیان اینکه عربستان همه امکانات را برای جلوگیری از وقوع فاجعه منا داشت، گفت: رهبری فرمودند که یک کمیته حقیقت‌یاب از نمایندگان کشورهای اسلامی برای مشخص شدن دلیل حادثه، تشکیل شده و مطالبه‌گری کنند، ولی بعد از چهار سال عربستان تن به این کار نمی‌دهد‌.

به گزارش لنگرخبر، سعید اوحدی عصر امروز در چهارمین یادواره شهدای منا در مسجد جامع لنگرود با بیان اینکه در زمان وقوع فاجعه از عمق آن بی‌خبر بودیم، اظهار کرد: افتخار ما این است در محضر خانواده شهدا هستیم و هر چه که در توان داریم باید برای رفع مشکلات خانواده‌ها به کار بگیریم.

وی با بیان اینکه نظام عالم خلقت بر اساس قانونی خلقت شده است، گفت: انسان به‌عنوان اشرف نیز مخلوقات نیز در قالب همان قانون خلقت به وجود آمده است و خلقت انسان با حساب‌وکتاب بوده است.

رئیس سابق سازمان حج و زیارت کشور با اذعان به اینکه با بیان اینکه هیچ انسانی از زمان و مکان هجرت خود از دنیا به آخرت و مرگ خبر ندارد، افزود: خدا به انسان به‌عنوان اشرف مخلوقات چگونگی زندگی کردن و چگونگی کوچ از دنیا به عالم باقی را آموخته و این برتری انسان نسبت به دیگر مخلوقات خداوند است.

اوحدی با اذعان به اینکه اگر انسان از زندگی با کرامت دور شود زندگی‌اش نکبت‌بار می‌شود، بیان کرد: تنها گروهی که بعد از ترک دنیا زنده نامیده شدند شهدا هستند که خدا فرمود در نزدش روزی می‌خورند.

وی با اشاره به تأکید رهبری مبنی بر جلوگیری از فراموش‌شدن فاجعه منا خاطرنشان کرد: تمام مقدمات کار برای بعد از انجام رمی جمرات و مراسم عید قربان انجام شده بود ولی این فاجعه رخ داد و شهدای منا مانند شهدای کربلا تشنه و با حج نیمه‌تمام شهید شدند.

رئیس سابق سازمان حج و زیارت کشور با بیان اینکه در زمان فاجعه منا عربستان آمادگی لازم برای ورود به صحنه جلوگیری از فاجعه را نداشت، گفت: عربستان در زمان فاجعه سخت‌ترین شرایط را برای ایرانی‌ها ایجاد کردند و در نظر داشتند که ایرانی‌ها متوجه این حادثه نشوند.

اوحدی با بیان اینکه عربستان همه امکانات برای جلوگیری از وقوع این حادثه را داشت، تصریح کرد: رهبری فرمودند که یک کمیته حقیقت‌یاب از نمایندگان کشورهای اسلامی برای دلیل حادثه پیگیر و مطالبه گری کنند ولی بعد از چهار سال عربستان تن به این کار نمی‌دهد‌.

وی با بیان اینکه تنها کشوری که گروه تفحص برای پیدا کردن پیکر شهدا داشت ایران بود، خاطرنشان کرد: هیچ کشوری گروه تفحص نداشت و عربستان اجازه چنین کاری را نمی‌داد و دلیل حضور و فعالیت گروه تفحص ایران تشر تاریخی رهبر معظم انقلاب بود.

رئیس وقت سازمان حج و زیارت با بیان اینکه پیام‌ تاریخی امام خامنه‌ای موجب عقب‌نشینی عربستان از مواضع سخت خود شد، گفت: اگر مواضع رهبری و پیگیری‌های ایشان نبود شاید تا امروز هم درگیر دریافت پیکر شهدای فاجعه منا بودیم.

اوحدی با بیان اینکه شهدای منا و مدافعان حرم فدای تفکر سخیف وهابیت شدند، افزود: قدرت جمهوری اسلامی در حاضر و اینکه پیشرفته‌ترین پهپادها را در هوا به زمین می‌آوریم به برکت خود شهدا است.

انتهای پیام/