بهبود آب آشامیدنی ۸۹۰ مشترک روستایی لنگرود
بهبود آب آشامیدنی ۸۹۰ مشترک روستایی لنگرود

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از ارتقاء کمیت آب آشامیدنی ۸۹۰ مشترک روستایی شهرستان لنگرود واقع در شرق استان خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، محبعلی رنجور در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به‌منظور تقویت فشار آب آشامیدنی این تعداد از مشترکان در روستاهای خمیرمحله، کفشکن محله، مرزلات، نقره چی محله و تازه‌آباد لیسه رود، یک حلقه چاه احیاء و وارد مدار بهره‌برداری شد.

وی با اشاره به ترمیم خط انتقال و تعمیر دستگاه تابلو برق و الکتروپمپ این چاه اظهار کرد: درمجموع بیش از ۲۰۰ میلیون ریال برای بهبود وضعیت آب آشامیدنی این روستاها هزینه شد.

شهرستان لنگرود در ۶۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

وی در ادامه با اشاره به تقویت فشار آب آشامیدنی پنج روستای شهرستان رشت اظهار داشت: با نصب و راه‌اندازی یک دستگاه پمپ شناور و تعویض دوشاخه لوله، فشار آب آشامیدنی هزار و ۳۰۰ مشترک این روستاها تقویت شد.

رنجور اعتبار هزینه شده برای تقویت آب این روستاها را بیش از ۶۰ میلیون ریال عنوان و بیان کرد: این پنج روستا زیرپوشش مجتمع آب‌رسانی گفشه قرار دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان همچنین به مرمت خط انتقال آب آشامیدنی ۱۷ روستای ماسال واقع در غرب استان اشاره کرد و گفت: با مرمت خط انتقال آب روستای گندز، افت فشار آب آشامیدنی دو هزار و ۸۰۰ مشترک این روستاها برطرف شد.

وی اضافه کرد: بیش از ۴۰ میلیون ریال برای ترمیم این لوله ۲۰۰ میلی‌متری هزینه شد.

در حال حاضر یک هزار و ۷۸۹ روستای استان از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برخوردارند.

انتهای پیام/