امام جمعه لنگرود:

خصوصی‌سازی های غلط یکی از موانع تولید داخلی است

حجت الاسلام سلیمانی گفت: خصوصی‌سازی‌های غلط یکی از موانع تولید داخل است و رهبری خطاب به دولتی ها می‌فرماید:« گاهی برنامه‌ریزی‌ها مانع برای تولید داخلی می‌شوند و اگر برنامه‌ریزی صحیح نباشد فساد رخنه می‌کند».

به گزارش لنگرخبر، «حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی» در خطبه‌های نمازجمعه لنگرود (۱شهریور) ضمن گرامیداشت هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: تنها دغدغه شهیدان رجایی و باهنر در مدار منظومه معرفتی و سیاسی جمهوری اسلامی، خدمت به مردم بود.

امام جمعه لنگرود با اشاره به دیدار اخیر هیئت دولت، رییس جمهوری و وزرا با مقام معظم رهبری، افزود: اقتصاد و فرهنگ دو موضوع مورد تاکید رهبری بود و ایشان تولید داخلی را کلید اصلی حل مشکلات کشور دانستند.

 

*خصوصی‌سازی‌های غلط یکی از موانع تولید داخل است

وی خصوصی‌سازی‌های غلط را یکی از موانع تولید داخل عنوان و خاطرنشان کرد: رهبری خطاب به دولتی‌ها فرمودند « گاهی برنامه‌ریزی‌ها مانعی برای تولید داخلی می‌شوند و اگر برنامه‌ریزی صحیح نباشد فساد رخنه می‌کند» و مافیای خودرو در قیمت‌گذاری‌ها اثر داشته و شورای رقابت را کنار گذاشته است.

حجت الاسلام سلیمانی با بیان اینکه دشمن در محیط اقتصادی خسته شده و جنگ را به محیط فرهنگی کشانده است، تصریح کرد: دستگاه‌های حکومتی و دولتی در بحث حجاب مراقبت بیشتری کنند و کارمند نماینده جمهوری اسلامی و حجاب برای ارزش‌گذاری جامعه است.

وی ادامه داد: ناهنجاری در داخل خودرو ناراحت کننده بود و اجرای طرح ” ناظر یک” توسط نیروی انتظامی برای برخورد با بی‌حجابی توانست بازدارندگی ایجاد کند.

 

* امروز ما به مسئولانی نیاز داریم که در مسجد تربیت شوند

امام جمعه لنگرود در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به روز جهانی مسجد و اینکه مسجد در هر محله‌ای قلب همان محله محسوب می‌شود، اذعان کرد: امروز ما به مسئولانی نیاز داریم که در مسجد تربیت شوند و با تفکر مسجدی عدالت را محقق سازند.

وی با تاکید بر اینکه جوانان باید به سمت مساجد فراخوانده شوند و مسجد عرصه خدمات اجتماعی و کارهای فرهنگی شود، افزود: ستاد امور مساجد شهرستان لنگرود به عنوان شهرستان پایلوت کار بزرگی را شروع کرده که در این راستا هیئت امنا ۱۷۶ مسجد شهرستان ساماندهی می‌شوند چرا که با آباد شدن مساجد، محله‌ها نیز آباد می‌شود.

انتهای پیام/