در کرسی حکومت همه افراد یکی هستند
در کرسی حکومت همه افراد یکی هستند

وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه در کرسی حکومت همه افراد یکی هستند، گفت: باید به همه خدمت کرد و دل پر از احساس مهر به مردم باشد، باید به همه مردمی که در ایران زندگی می کنند خدمت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر،حجت الاسلام سید محمود علوی در شورای اداری استان همدان، گفت:  شهادت شهیدان رجایی و باهنر مبداء هفته دولت شد تا ما و کسانی که در کرسی مسئولیت و خدمت تکیه زده ایم، فراموش نکنیم که پایه های این کرسی بر خون شهدا استقرار یافته و ما مدیون شهدا هستیم و روح بزرگ شهدا ناظر بر نوع کارکرد ما است.

وزیر اطلاعات با اشاره به دیدار اعضای هیئت دولت با مقام معظم رهبری، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در این جلسه عنوان داشتند هفته دولت فرصتی برای ارزیابی کارها، ارزیابی برای بازسازی و بازنگری و تجدید انرژی و آفریدن فصلی نو در خدمت است.

وی با اشاره به اینکه هفته دولت فرصتی برای ارزیابی کارهاست، تصریح کرد: بنا به فرموده امام کاظم(ع) کسی که هر روز خود را محاسبه نکند از ما نیست، بنابراین اگر هر روز خود را ارزیابی نمی‌کنیم لااقل یک روز کاری را ارزیابی و بازنگری کنیم و ببینم از این فرصت و سرمایه عمر خود چطور برای خدمت به مردم استفاده کرده‌ایم و از کوتاهی‌ها طلب مغفرت کنیم.

علوی با بیان اینکه مراقبت و محاسبه شرط موفقیت در زندگی شخصی و کاری است، عنوان کرد: ما به لحاظ سازمانی باید ببینیم در فعال و پویا کردن تشکیلات خود و خدمت به مردم چقدر اهتمام و جدیت خرج کرده ایم.

وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: هر کسی خود را در رأس مسئولیت قرار می دهد و مسئولیتی را می‌پذیرد ارتباطی با کارکنان خود و آحاد جامعه دارد و باید برای همه آنها الگو باشد.

وی با تأکید بر اینکه عمل ما باید برای مردم و افراد تحت امر سرمشق باشد، ادامه داد: بنا بر فرموده امام علی(ع) کسی که در رأس تشکیلاتی قرار دارد باید به ساخت و ادب کردن خود زودتر از دیگران بپردازد چرا که این ما هستیم که به مجموعه تحت امر خود روح همت، مجاهدت و تلاش تزریق کنیم.

علوی با اشاره به رفتار مسئولان با مردم، افزود: باید خود را به گونه ای بسازیم که در برخورد با مردم خود را به عنوان یک خدمتگذار ببینیم همانطور که مقام معظم رهبری به این موضوع تأکید داشتند که قرار گرفتن در جایگاه یک مسئول را قدر بشناسیم به‌طوریکه فرصتی است که ما را با آن امتحان می‌کنند.

وی با بیان اینکه قرار گرفتن در جایگاهی که گره گشای کار مردم باشید، یک نعمت است، تصریح کرد: این جایگاه‌ها برای مردم است و ما با آن امتحان می‌شویم. امانتی در دست ماست و عایدی و ثمره آن باید به مردم برگردد و ما حقی در این جایگاه ها نداریم.

وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه ما و مدیران امروز در معرض امتحان هستیم و باید در پیشگاه شهدا و خانواده شهدا و در قیامت جوابگو باشیم، اظهار کرد: این مردم شایسته خدمت هستند؛ چرا که هر زمان که نیاز به حضور و جانفشانی و ازخودگذشتگی بوده، مردم حضور داشتند و از هیچ سرمایه گذاری برای حفظ نظام دریغ نکردند.

علوی با بیان اینکه طبق فرموده مقام معظم رهبری هفته دولت فرصتی برای تجدید قوا است، افزود: در هفته دولت باید از لطف و حمایت مردم نیرو بگیرم و تجدید قوا کنیم و فصل دیگری از مجاهدت و تلاش برای خدمت به مردم ایجاد کنیم، دوسالی که از عمر دولت مانده مدت کمی نیست و می توان از آن استفاده کرد.

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایسنا