«سردار حق بین» عضو افتخاری هیأت رئیسه ورزش های همگانی گیلان شد
«سردار حق بین» عضو افتخاری هیأت رئیسه ورزش های همگانی گیلان شد

سرپرست هیأت ورزش های همگانی استان گیلان با سردارحق بین فرمانده دلاور لشکر عملیاتی ۱۶قدس استان گیلان جهت پیشبرد اهداف و برنامه های هیات ورزش های همگانی استان دیدار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، سرپرست هیات ورزشهای همگانی استان گیلان باسردارحق بین فرمانده لشکرعملیاتی ۱۶قدس استان گیلان جهت پیشبرد اهداف و برنامه های هیات ورزش های همگانی استان دیدار کرد.

سردارحق بین فرمانده لشکرعلمیاتی ۱۶قدس گیلان در این دیدار ضمن خوش آمدگویی به  صادقی سرپرست هیات ورزش های همگانی استان گیلان، ابراز کرد: توجه به ورزش همگانی از مهم ترین توصیه های مقام معظم رهبری در سال های اخیر بوده است و از نیازهای اساسی کشورو جامعه است و برای فراگیر شدن ورزش همگانی در میان مردم باید تلاشهای ویژه انجام نمود.

وی در ادامه افزود: ورزش باعث جلوگیری بسیاری از بیماری ها میشود  و درکنار ورزش پهلوانی و قهرمانی که از موضوعات مهم نیز می‌باشد توجه به ورزش همگانی سلامت جامعه را تاحدود زیادی تضمین می کند. 

وی در ادامه گفت: ورزش همگانی یک عامل بسیار مهم برای تأمین سلامتی و بهترشدن کیفیت زندگی افراد در  جامعه می باشد، و زیباترین قسمت ورزش همگانی نیز این است  که براساس فرهنگ و نگرش، باورها و همچنین بدون توجه به ویژگی های فردی (سن، جنس، شغل) و وضعیت مادی خود در ورزش همگانی شرکت می کنند.

درادامه “ابوالفضل صادقی” سرپرست هیأت ورزش های همگانی استان گیلان ضمن ابراز خوشحالی و تقدیر و تشکر بابت این دیدار گفت: ورزش همگانی شامل ورزش هایی از جمله پیاده روی، دوچرخه سواری، کوهپیمایی، دوهای عمومی و ورزش های بومی و محلی است و فدراسیون ورزش همگانی با شعار« ورزش برای همه»، سعی در نزدیک کردن مردم به ورزش دارد به گونه ای که معتقد است با توجه به سلیقه و علاقه مردم، هر کس، هرکجا، هر وقت با هر بودجه بتواند ورزش کند.

وی در ادامه افزود: در ورزش همگانی ۳ اصل بسیار مهم است. باید برنامه‌ریزی خوبی صورت گیرد تا مردم جذب و دارای انگیزه شوند، دوم این که  باید این ورزش در فرهنگ خانواده‌ها قرار بگیرد و سوم با بسترسازی و ایجاد تجهیزات برای ورزش کردن همگانی اقدام شود.

سرپرست هیأت ورزش های همگانی استان گیلان در پایان گفت: هدف هیات ورزش های همگانی استان گیلان این است که با ایجاد امکانات و بسترسازی مناسب به منظور ایجاد فرهنگ سازی نشاط و شادابی در مردم و خانواده ها سلامتی، تندرستی، کارائی و بهره وری هرچه بیشتر نسبت به قبل تلاش نماییم.

در پایان دیدار  از سردارحق دعوت شد تا به عنوان عضو افتخاری هیات رئیسه ورزش همگانی استان گیلان این هیات را یاری نماید.

همچنین سرهنگ سعید نجارسلطانی طی حکمی به عنوان عضو هیات رئیسه هیأت‌های ورزش های همگانی استان گیلان منصوب شد.

  • منبع خبر : 8دی