برپایی موکب‌های عزاداری تمرین برای آمادگی فکری و جسمی جهت سربازی در رکاب امام زمان است
برپایی موکب‌های عزاداری تمرین برای آمادگی فکری و جسمی جهت سربازی در رکاب امام زمان است

استاد مرکز تخصصی مهدویت قم با بیان اینکه عزاداری برای سیدالشهدا زنده نگه‌داشتن جریان حق و باطل و مسیر سعادت بشر است، گفت: برپایی موکب‌های عزاداری تمرین برای آمادگی فکری، ذهنی و جسمی جهت سربازی کردن در رکاب امام زمان (عج) در زمان ظهور ایشان است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ملائی لنگرودی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با بیان اینکه یکی از سؤالات جوانان این است که چرا باید برای حادثه ۱۴۰۰ سال پیش عزاداری کنیم، اظهار کرد: برگزاری عزاداری سیدالشهدا فقط به‌صورت یک رسم و فرهنگ ملی انجام نمی‌شود بلکه موضوع مبارزه دو جبهه حق و باطل است که از اول خلقت تاکنون وجود دارد.

وی با بیان اینکه جریان حق انسان‌ها را به سعادت و رستگاری ولی جریان باطل انسان‌ها را به سمت پوچی و شقاوت و بدبختی هدایت می‌کند، گفت: پیامبران و ائمه زبان گویای مسیر حق و شمریان و فرعونیان و طاغوت‌ها نماد جبهه باطل هستند که  به دنبال حذف مسیر سعادت بشر و استفاده به نفع خود است.

استاد مرکز تخصصی مهدویت قم با بیان اینکه جبهه‌های حق و باطل همیشه با یکدیگر درگیری داشتند، تصریح کرد: این درگیری در سال ۶۱ هجری به اوج خود رسید و امام حسین (ع) برای حفظ اسلام به‌عنوان تنها برنامه سعادت بشریت و نیز انتقال به آیندگان و رسیدن انسان به سعادت، وارد میدان شد ولی جبهه باطل به دنبال حذف و ابطال این برنامه سعادت‌بخش دین و دنیای بشریت بودند.

ملایی با بیان اینکه قیام سیدالشهدا به انگیزه حفظ و پیاده‌سازی برنامه سعادت برای همه مسلمان‌ها و بلکه انسان‌ها است، افزود: عزاداری برای سیدالشهدا ع پاسداشت از دین و مسیر سعادت حقیقی است که امام حسین (ع) با خون خود برای حفظ آن تلاش و خود را کرد.

وی با اذعان به اینکه جنگ میان دو جریان حق و باطل در کربلا به پایان نرسید و همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: جریان جبهه حق بعد از امام حسین توسط دیگر ائمه دنبال شد و امروز توسط امام زمان (عج) رهبری می‌شود.

استاد مرکز تخصصی مهدویت قم با بیان اینکه عزاداری برای سیدالشهدا زنده نگه‌داشتن جریان حق و باطل و مسیر سعادت بشر است، گفت: برپایی موکب‌های عزاداری تمرین برای آمادگی فکری، ذهنی و جسمی جهت سربازی کردن در رکاب امام زمان (عج) در زمان ظهور ایشان است زیرا که خداوند وعده داده تا نبرد حق و باطل در زمان ظهور با پیروزی نهایی پیروان حق پایان یابد و انسان‌ها به‌راحتی مسیر رشد را طی کنند.

ملایی با بیان اینکه در مدرسه عاشورا برای قیام امام زمان (عج) علیه باطل آماده می‌شویم، افزود: بنابراین ایام عاشورا فقط حادثه تلخ تاریخی نیست بلکه برای امروز ما نیز درس‌آموز است.

وی با اشاره به لزوم توجه به مسئله مهدویت بیان کرد: باید خود را در پیوند مسیر امام زمان قرار دهیم و همه باید در مسیر ظهور حرکت کنیم و این نکته باید حتماً در مجالس حسینی موردتوجه باشد.

استاد مرکز تخصصی مهدویت قم با تأکید بر هدفمند کردن مراسم‌های حسینی در مسیر ظهور خاطرنشان کرد: اگر هیئت‌ها به سمت عزاداری مهدوی گونه حرکت کنند جواب بسیاری از شبهه‌هایی که درباره عاشورا و عزاداری وجود دارد داده می‌شود و از مراسم سوگواری سیدالشهدا (ع) خرافات زدایی خواهد شد.

انتهای پیام/