آغاز ثبت‌نام دوره عالی تربیت‌مربی روزنامه‌نگاری گیلان
آغاز ثبت‌نام دوره عالی تربیت‌مربی روزنامه‌نگاری گیلان

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان از آغاز ثبت‌نام دوره عالی تربیت‌مربی خبرنگاری و روزنامه‌نگاری در این استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، مهدی پارسا با اشاره به تدوین نظام‌نامه جامع آموزش اصحاب رسانه اظهار کرد: با هدف تربیت مربیان رسانه در گیلان نخستین دوره عالی آموزشی و تخصصی به میزبانی گیلان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه ثبت‌نام دوره عالی تربیت‌مربی روزنامه‌نگاری گیلان آغاز شده است، افزود: ثبت‌نام محدود در این دوره برای ۳۰ نفر انجام می‌شود و شرکت در این دوره دارای شرایط خاص سنی، آموزشی و تحصیلات دانشگاهی هستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به شرایط واجدین شرایط شرکت در دوره گفت: حداقل سن ۲۵ و حداکثر ۴۵ سال، دارای مدرک تحصیلی حداقل کاردانی، سابقه پنج سال خبرنگاری به تأیید مدیرمسؤول رسانه، دارا بودن گواهینامه معتبر دوره خبرنگاری ازجمله شرایط اختصاصی برای ثبت‌نام در دوره مذکور است‌.

پارسا با بیان اینکه به پذیرفته‌شدگان در آزمون نهایی دوره مربی‌گری روزنامه‌نگاری گواهینامه معتبر اعطا می‌شود، تصریح کرد: گواهی مربی‌گری درجه‌دو و سه بر اساس نمره نهایی برای شرکت‌کنندگان با تأیید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بسیج رسانه صادر می‌شود.

وی آخرین‌مهلت ثبت‌نام در دوره مذکور را پایان ساعت اداری ۲۷ شهریور اعلام کرد و افزود: هزینه ثبت‌نام برای اعضای بسیج رسانه ۳۰۰ هزار تومان و برای سایر واجدین شرایط ۷۰۰ هزار تومان است که در دو مرحله از واجدین شرایط شرکت در دوره دریافت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این دوره تخصصی جمعی از اساتید عالی علوم ارتباطات تدریس و سخنرانی آموزشی ارائه می‌دهند، بیان کرد: علاقه‌مندان برای ثبت‌نام به‌صورت حضوری به دفتر سازمان بسیج رسانه گیلان مراجعه یا با شماره پیامکی ۰۹۱۱۶۰۱۶۲۵۰ تماس حاصل کنند تا برای تحویل مدارک و مصاحبه پذیرش در دوره فراخوان شوند.

پارسا مدت دوره آموزشی تربیت‌مربی روزنامه‌نگاری را ۳۲ ساعت آموزشی دانست و تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد ساعت آموزشی به‌صورت عملی و کارگاهی برگزار و پذیرفته‌شدگان در آزمون نهایی تا دو سال در دوره‌های آموزشی استانی به‌عنوان مربی شرکت کرده و بر اساس سابقه تدریس، ارزیابی عملکرد و گذراندن دوره غیرحضوری مدرک مربی‌گری درجه یک دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس