اکران فیلم‌های کوتاه شاخص سینما در لنگرود
اکران فیلم‌های کوتاه شاخص سینما در لنگرود

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود از برگزاری دهمین جلسه از پاتوق فیلم کوتاه باهدف اکران فیلم‌های کوتاه شاخص سینمای ایران و جهان در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان خبر داد.

به گزارش لنگرخبر، سهراب مقدسی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فیلم‌های کوتاه شاخص سینمای ایران و جهان در قالب طرح « سینما آینده » در ساعت چهار عصر روز دوشنبه ٢۵ شهریورماه سالجاری در سالن شهید املاکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود اکران می‌شوند.

وی با بیان اینکه برای داشتن آینده‌ای روشن در حوزه سینما و تولید فیلم فاخر در بخش‌های مختلف، نیازمند تقویت نسل جوان هستیم ، گفت: نسلی که در آینده می‌خواهد سکان‌دار سینمای کشور باشد باید همین امروز موردحمایت و توجه جدی قرار گیرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود با بیان اینکه کارگردانان بزرگ سینما ابتدا از فیلم کوتاه و مستند کار خود را شروع کردند و همین ایجاب می‌کند جوانانی که در این مسیر واردشده‌اند، حمایت جدی شوند، تصریح کرد: دراین‌ارتباط تقویت زیرساخت‌ها یک ضرورت است که سینمای جوان یکی از این زیرساخت‌ها برای توجه به خلاقیت و استعدادهای نهفته در جوانان است.

به گفته مقدسی، در دهمین پاتوق فیلم کوتاه فیلم‌های « سگ جون » ساخته امید ادیب پرور، « قمارباز » ساخته کریم لک زاده و « لطفاً مانع بسته شدن درنشوید » ساخته یاسمن ریزان، اکران و موردنقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش لنگرخبر، پاتوق فیلم کوتاه « سینما آینده » در برنامه‌های خود علاوه بر نمایش فیلم‌های کوتاه متنوع، محلی برای بحث و گفتگو پیرامون فیلم‌های کوتاه و مسائل این حوزه در بین فیلم‌سازان به وجود آورده است.

نخستین برنامه این پاتوق نیز تیرماه سال ٩٧ در سالن شهید املاکی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لنگرود برگزار شد و با توجه به استقبال علاقه‌مندان و فیلم‌سازان جوان لنگرودی تاکنون به فعالیت خود ادامه داده است.

انتهای پیام/