۱۰۹۴ دانش‌آموز پیش‌دبستانی لنگرودی سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند
۱۰۹۴ دانش‌آموز پیش‌دبستانی لنگرودی سال تحصیلی خود را آغاز می‌کنند

مدیر آموزش‌وپرورش لنگرود با بیان اینکه با بیان اینکه لنگرود بعد از تهران یکی از شهرهای پرتراکم کشور است، گفت: امسال ۱۴ هزار و ۶۷۰ دانش‌آموز لنگرودی در مدارس دولتی و یک هزار و ۹۴۶ دانش‌آموز در مدارس غیردولتی سال تحصیلی جدید خود را آغاز می‌کنند.

به گزارش لنگرخبر،جمشید لاهوتی ظهر امروز در نشست شورای آموزش‌وپرورش این شهرستان در محل آموزش‌وپرورش لنگرود با اشاره به اینکه بالغ‌بر ۱۷ هزار دانش‌آموز در ۱۴۵ مدرسه و ۷۳۸ کلاس درس سال تحصیلی جدید را آغاز می‌کنند، اظهار کرد: از این تعداد یک هزار و ۹۲ دانش‌آموز پیش‌دبستانی هستند.

مدیر آموزش‌وپرورش لنگرود با اشاره به اینکه امسال ۱۴ هزار و ۶۷۰ دانش‌آموز لنگرودی در مدارس دولتی و یک هزار و ۹۴۶ دانش‌آموز در مدارس غیردولتی سال تحصیلی جدید خود را آغاز می‌کنند افزود: طبق برنامه پنجم باید ۱۲ درصد دانش‌آموزان به سمت مدارس غیردولتی کشانده شوند که در حال حاضر لنگرود به حدنصاب برنامه پنجم رسیده است.

وی با بیان اینکه لنگرود بعد از تهران یکی از شهرهای پرتراکم کشور است تصریح کرد: از ۱۷ هزار دانش‌آموز لنگرودی ۱۴ هزار و ۳۴۰ نفر در فضاهای شهری و بقیه در روستا تحصیل می‌کنند که این امر نشان‌دهنده تراکم شهری بالاست.

لاهوتی از ساخت ۱۲ فضای آموزشی جدید در این شهرستان خبر داد و افزود: مدرسه ۶ کلاسه در چاف، سه پروژه خیرساز با یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در دریاسرو رادار کومه، یک سالن ورزشی در انزلی محله، یک استخر شنا و چمن مصنوعی در حال ساخت است.

مدیر آموزش‌وپرورش لنگرود با اشاره به اسکان فرهنگیان در تعطیلات نوروز و تابستان امسال گفت: ۲۵ هزار نفر روز در مراکز رفاهی و آموزشی لنگرود اسکان شده‌اند.

انتهای پیام/