روسیه: ایران نباید بدون دلیل به حمله به تاسیسات نفتی عربستان متهم شود
روسیه: ایران نباید بدون دلیل به حمله به تاسیسات نفتی عربستان متهم شود

مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه تأکید کرد که بدون دست داشتن هر گونه دلایل محکمی، نباید نتیجه گیری کرد که ایران در حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی مقصر شناخته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر به نقل از خبرگزاری «نووستی»، “سرگئی ناریشکین” مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه اعلام کرد که بدون در دست داشتن مدارک محکم و مستدل، کسی نباید نتیجه گیری کرده و ایران را به دست داشتن در حمله پهپادی به تاسیسات نفتی در خاک عربستان سعودی متهم کند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره اینکه اتهامات وارده به ایران درباره حمله به تاسیسات نفتی عربستان درست است یا خیر، گفت: «ما بر این عقیده هستیم که نمی‌توان بدون در دست داشتن هیچ‌گونه دلایل و مدارک محکمی، چنین نتیجه گیری کرد.»

این مقام روس در پاسخ به این سئوال که چه کسی می‌تواند پشت این حمله قرار داشته باشد، یادآور شد که سرویس اطلاعات خارجی روسیه در حال جمع آوری اطلاعات در این باره است که چه کسانی می‌توانند مسئول حمله به پالایشگاه نفت عربستان سعودی باشند، ولی هنوز نتیجه نهایی در این باره بدست نیامده است.

 “سرگئی لاوروف” وزیر امور خارجه روسیه روز گذشته (پنجشنبه) گفت که اتهاماتی که علیه ایران درباره حمله به پالایشگاه نفتی «آرامکو» عربستان شنیده می‌شود، هیچیک با دلایل واقع بینانه تقویت نشده و تنها باعث وخامت اوضاع در منطقه خلیج فارس می‌شود.

پیش از این “دمیتری پسکوف” سخنگوی کرملین نیز اعلام کرده است که “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه در جریان مذاکرات تلفنی روز چهارشنبه خود با “محمد بن ‌سلمان آل ‌سعود” ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی، اصلاً درباره آمادگی مسکو برای مشارکت در تحقیقات مربوط به حمله پهپادی به تاسیسات نفتی این کشور صحبت نکرده است.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : تسنیم