نخستین آکادمی فضای مجازی کشور در گیلان افتتاح می‌شود
نخستین آکادمی فضای مجازی کشور در گیلان افتتاح می‌شود

معاون اجتماعی سپاه قدس استان گیلان با بیان اینکه فعالیت روزانه بیش از هشت ساعت در فضای مجازی نوعی اعتیاد مجازی است و باید درمان شود، گفت: نخستین آکادمی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی کشور در گیلان افتتاح می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر،محسن جعفری ظهر امروز در جمع متخخصان و فعالان فضای مجازی استان گیلان با بیان اینکه بشر در هزاره سوم اسیر حوزه فضای مجازی شده است، اظهار کرد: زندگی انسان‌ها با فضای مجازی گره خورده و ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نوپدید را می‌توان در فعالیت افراد در فضای مجازی پیدا کرد.

وی با بیان اینکه پیشگیری بهتر از درمان است، افزود: برای نخستین بار در کشور آکادمی آموزشی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی توسط معاونت اجتماعی سپاه قدس این استان راه‌اندازی می‌شود.

معاون اجتماعی سپاه قدس استان گیلان با اشاره به هدر رفتن وقت در استفاده از شبکه‌های اجتماعی و عدم شناخت و آشنایی کافی کاربران با اسیب‌های شبکه‌های اجتماعی گفت: در آکادمی فضای مجازی گیلان تلاش خواهیم کرد تا کاربران قشرهای مختلف را با معایب و آیب‌های ناشی از شبکه‌های اجتماعی آشنا کنیم.

جعفری با اشاره به راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد فضای مجازی در گیلان افزود: فعالیت روزانه بیش از هشت ساعت در فضای مجازی نوعی اعتیاد مجازی است و باید درمان شود.

وی با اشاره به اهداف مرکز ترک اعتیاد فضای مجازی تصریح کرد: کاهش و مهار اعتیاد مجازی، افسردگی و انزوا، رفع بحران هویت در شکل گیری شخصیت و کمک به افراد آسیب دیده از فضای مجازی و بازگشت به زندگی از اهداف راه‌اندازی مرکز ترک اعتیاد فضای مجازی و همچنین آکادمی آموزشی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی فضای مجازی توسط معاونت اجتماعی سپاه قدس استان گیلان است.

معاون اجتماعی سپاه قدس استان گیلان با تأکید بر داشتن آگاهی برای کار در فضای مجازی گفت: در عضر کنونی که در آپارتمان شیشه‌ای به سبب سرعت انتشار اطلاعات هستیم، باید با آگاهی بخشی و اطلاع رسانی مناسب استفاده بهینه از فضای مجازی را مدیریت کرده و باید کاربران سواد لازم را در استفاده از این فضا داشته باشند.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس