عده‌ای در خارج از کشور یارانه دریافت می‌کنند ولی یارانه برخی از فقرا را قطع کرده‌اند
عده‌ای در خارج از کشور یارانه دریافت می‌کنند ولی یارانه برخی از فقرا را قطع کرده‌اند

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم هدفمند ساختن یارانه‌ها بیان کرد: عده‌ای در خارج از کشور یارانه دریافت می‌کنند ولی یارانه برخی از فقرا را قطع کرده‌اند.

به گزارش لنگرخبر، مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس در نطق میان دستور جلسه علنی مجلس گفت: ترامپ خود را از این سردرگمی سیاسی نجات دهد. او می‌داند تحریم‌ها و این فشارها بلااثر شده است. باید به برجام بازگردد. تنها راه این است که به اشتباهات خود اعتراف کند تا هزینه امنیت را در جهان کاهش دهد. اروپا هم به جای باز کردن پرونده‌های جدید و طرح اتهامات تازه به تعهدات برجامی خود عمل کند. آقای جانسون که قدرت حل کردن مسائل داخلی کشور خود را ندارد چگونه درباره ملت ایران صحبت می‌کند؟ ایشان حتی قدرت مرتب کردن موی خود را ندارد.

وی افزود: آقای شریعتمداری و آقای روحانی به موضوع یارانه‌ها توجه کنید. یک عده در خارج از کشور یارانه دریافت می‌کنند اما یارانه عده‌ای از فقرا را حذف کرده‌اند. این مسئله باید هر چه سریع‌تر حل شود. برای وزارت صنعت متأسفم. تعرفه واردات چای خارجی از ۲۰ درصد به ۵ درصد کاهش پیدا کرده است. یعنی چاپ را با تعرفه صفر وارد کشور می‌کنند. ۷۰۰۰ باغات چای کشور تغییر کاربری پیدا کرده است. جلوی مافیا را بگیرید. استمرار این موضوع منجر به تغییر کاربری‌ها می‌شود.

لاهوتی ادامه داد: در موضوع پسماندها به جای اینکه برای درمان سرطان هزینه کنیم باید برای پیشگیری آن اقدام کرد. این پسماندها خود تولید سرطان می‌کنند. دستگاه‌های متولی کاری کنند که این معضل کم شود.

وی در پایان اضافه کرد: تاکنون دو میلیون تن برنج وارد شده است در حالی که ما تأکید کردیم به ۵۰۰ هزار تن برنج در کشور نیاز نداریم. این کارها منجر می‌شود که کشاورز مجبور به فروش زمین و تغییر کاربری زمین شود. اکنون ۳۰۰۰ هکتار زمین برنج تغییر کاربری پیدا کرده است.