۵۸ درصد از برداشت برنج در لنگرود مکانیزه انجام می‌شود
۵۸ درصد از برداشت برنج در لنگرود مکانیزه انجام می‌شود

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنگرود با بیان اینکه ۵۸ درصد از برداشت برنج در لنگرود مکانیزه انجام می‌شود، گفت: ۱۰۶ واحد شالی‌کوبی در شهرستان فعالیت می‌کنند که ظرفیت تولید آنان ۷۸ هزار تن است.

به گزارش لنگرخبر، محمدباقر قاسم پور امروز در جلسه شورای اداری در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود با بیان اینکه طبق آمارها بالای ۴۸ هزار مترمربع اراضی کشاورزی در شهرستان وجود دارد، اظهار کرد: ۲۸ درصد از جمعیت شهرستان را جمعیت روستایی تشکیل می‌دهد که شغل همه این افراد کشاورزی است و به دلیل نزدیکی روستاها به شهر، اکثر مردم شهری نیز به کشاورزی به‌عنوان شغل دوم می‌پردازند.

وی با بیان اینکه ۵۸ درصد از برداشت برنج در لنگرود مکانیزه انجام می‌شود، گفت: ۱۰۶ واحد شالی‌کوبی در شهرستان فعالیت می‌کنند که ظرفیت تولید آنان ۷۸ هزار تن است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان لنگرود با بیان اینکه ۳۲ واحد فعال در بخش چای در شهرستان فعالیت می‌کنند، افزود: سالانه هفت تن برگ سبز چای از چهار هزار هکتار فعال در زمینه چای در شهرستان برداشت می‌شود.

قاسم پور مرکبات را سومین تولید کشاورزان لنگرود دانست و بیان کرد: از ۱۳۵۰ هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان، ۱۵ تن مرکبات برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه وضعیت پرورش دام‌پروری و دامپزشکی لنگرود در استان نمونه است، تصریح کرد: در ۲۵۰ واحد دامپزشکی شهرستان لنگرود، ۱۰ هزار دام سنگین و سنتی و ۲۰ هزار دام سبک وجود دارد که لنگرود یکی از شهرستانی است که گوشت قرمز و سفید پایتخت را تأمین می‌کند.

انتهای پیام/