راهنمای سفر داخلی در ایران به مقاصد گردشگران
راهنمای سفر داخلی در ایران به مقاصد گردشگران

تور کیش که در نزدیکی عید طرفداران بسیاری پیدا می کند،یکی از برترین تورهای انتخابی کاربران است و می خواهند که هر چه طور شده حداقل یک بار تجربه سفر به کیش را داشته باشند.

تور کیش که در نزدیکی عید طرفداران بسیاری پیدا می کند،یکی از برترین تورهای انتخابی کاربران است و می خواهند که هر چه طور شده حداقل یک بار تجربه سفر به کیش را داشته باشند و این کار با استفاده از تورهایی که برای جزیره کیش وجود دارد امکان پذیر است و می توانید به راحتی یک سفر لذت بخش را به این جزیره زیبا و دست یافتنی داشته باشید.

در تور کیش تعداد مسافرین داخلی و خارجی به جزیره زیبای کیش بسیار زیاد است،به طوری که سالانه نزدیک به ۲ میلیون از سرتاسر دنیا به این جزیره زیبا سفر و از مناطق جذاب آن دیدن می کنند.

افراد همیشه به دنبال جایی برای گذراندن تعطیلات هستند و کمتر جایی وجود دارد تا یک شخص بتواند خستگی تنش را در کند و یا اینکه بخواهد به مدت چند روزی در سکوت و آرامش باشد و از دغدغه های کار و زندگی به دور باشد،از این جهت،جزیره کیش یکی از مناسب ترین منطقه های کشور جهت بازدید و گذراندن دوران تعطیلی است تا از هرگونه دغدغه ای به دور باشید و بتوانید برای مدتی در آرامش باشید و انگیزه مجددی برای کار کردن و ادامه چرخه زندگی داشته باشید.

 

در جزیره زیبای کیش شما می توانید به بسیاری از مناطق گردشگری و جاذبه های طبیعی سر بزنید و از آن لذت ببرید،از مناطق گردشگری و جاذبه های جزیره کیش می توان به کشتی یونانی،ساحل مرجانی،شهر زیرزمینی کاریز و پارک های جذابی که دارد اشاره کرد.

علاوه بر مناطق گردشگری،فروشگاه های مجهزی در کیش وجود دارند که می توانید تمام خریدهای شخصی خود را در آن جا انجام دهید.

اگر بخواهیم به آب و هوای کیش نگاهی بی اندازیم به این گونه خواهد بود که معمولا آب و هوای این جزیره گرم و مرطوب است و دمای آن به طور معمول بر روی ۲۶ درجه سانتی گراد قرار دارد و معمولا این جزیره خشک و کم باران است.

بارندگی در جزیره زیبای کیش معمولا در فصل زمستان رخ می دهد و بیشتر به صورت رگباری است.

سطح جزیره کیش تا دریا حدود ۳۵ متر است و این را به بلندترین منطقه جزیره کیش ربط داده اند و منطقه کیش دارای تعداد زیادی منابع آب شیرین زیرزمینی است و در فعالیت های مناسب همانند کشاورزی و کشت محصولات به کار می رود.

از تهران تا کیش راه زیادی است و اگر بخواهیم راه هوایی آن را حساب کنیم بیش از ۱۰۵۰ کیلومتر است و مطمئنا این مسیر را به سختی می توان با خودرو سواری طی کرد و از این جهت بهتر است که تور کیش هوایی تهیه شود و از طریق هواپیما به این جزیره زیبا و دیدنی سفر کرد.

فاصله بندرعباس تا جزیره کیش حدود ۲۵۰ متر است و می توان با ماشین نزدیک این جزیره شد و سپس باقی راه را با کشتی طی کرد و همچنین نزدیک ترین بندر به این جزیره،بندر آفتاب است که فقط ۱۴ کیلومتر با جزیره زیبای کیش فاصله دارد.

در ادامه برای شما یکی از مکان های گردشگری کیش را معرفی می کنیم تا بتوانید با بازدید از آن سرگرم شوید و خاطرات خوبی را برای خود و همسفرهایتان رقم بزنید.

در  تور مشهد سفر باتو قیمتها بسیار مناسب است که می توانید ببینید.

 

کشتی یونانی به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری جزیره کیش

به گزراش سفر باتو ، یکی از مناطق جاذبه های گردشگری کیش،کشتی یونانی است که در روستای باغو (سواحل غربی این جزیره) در تاریخ چهارم مرداد ۱۳۴۵ به گل نشست.

این کشتی که در گلاسکو توسط شرکت ویلیام همیلتون ساخته شده،بیش از ۱۳۰ متر طول آن است و ۷۰۶۰ تن داشته است.

این کشتی معروف که صاحبان زیادی داشته،بین انگلیسی ها و ایرانیان بسیاری چرخیده است و دست آخر مالک آن یک شخص یونانی می شود و در روستای باغو به گل نشسته است.

به هنگامی که این کشتی به دست صاحب ایرانی بوده است،نام آن را “کوروش پارسی”،”همدان” گذاشته است و زمانی که به دست صاحب یونانی اش بوده است نام آن “کولا اف” بود.

هنوز علت اینکه چرا این کشتی به گل نشسته است مشخص نیست و ابهام هایی وجود دارد.

این کشتی عظیم پس از سال ها تبدیل به یکی از مناطق دیدنی جزیره کیش شده است و عکاسان زیادی به آن محل می روند تا از کشتی به گل نشسته عکس های هنری و زیبایی را بگیرند.

این کشتی در شهر بریتانیا ساخته شده بود و همانگونه که ذکر شد مالکین بسیاری داشته است،مالکین آن ها انگلیسی ها،ایرانی ها و یونانی ها بوده اند،به هنگامی که کشتی به گل نشست،تلاش های بسیار زیادی انجام شد تا کشی را نجات دهند اما نتیجه مثبتی نداشت.

با وجود عظیم بودن کشتی،همانگونه که ذکر شد،توریست های زیادی به محل کشتی می روند و سعی می کنند از زوایای مختلف این کشتی عکس های هنری متعددی را به ثبت برسانند.

علاوه بر منطقه کشتی یونانی،شما می توانید با تهیه تور کیش به مکان های مختلفی نظیر پارک آبی،مسیر دوچرخه سواری،مکان های تفریحات آبی و… در این جزیره زیبا سر بزنید و لذت ببرید.

انتهای پیام/