انتقال مرکز استانداردسازی چای از سیستان و بلوچستان به گیلان
انتقال مرکز استانداردسازی چای از سیستان و بلوچستان به گیلان

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی از بررسی موضوع کاهش تعرفه واردت چای با حضور رحمانی در گیلان و همچنین انتقال مرکز استاندارسازی چای از سیستان و بلوچستان به استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لنگرخبر، ذبیح نیکفر با انتقاد از کاهش تعرفه واردات چای از ۲۰ به پنج درصد اظهار کرد: کاهش تعرفه واردات چای به وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر داده‌شده و قرار شده این کاهش تعرفه با حضور شخص وزیر در گیلان بررسی شود.

وی با تأکید بر اینکه باید کاهش تعرفه واردت چای در کشور لغو شود، افزود: نباید تعرفه واردات چای در کشور پایین آورده شود هرچند در شرایط افزایش تعرفه نیز واردکنندگان سعی خود را برای انباشت بازار از چای خارجی انجام می‌دهند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به استانداردسازی چای در کشور ازجمله پایتخت آن در لاهیجان گفت: در حال حاضر سیاست‌گذاری استاندارد چای با استان سیستان و بلوچستان است درحالی‌که این استان نه چای دارد و نه از ما چای می‌خرد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با تأکید بر اینکه مرکز استانداردسازی چای باید به لاهیجان به‌عنوان پایتخت چای کشور منتقل شود، خاطرنشان کرد: مجوز انتقال مرکز استانداردسازی چای از سیستان و بلوچستان به لاهیجان گرفته‌شده است.

نیکفر با اشاره به نقش استانداردسازی در توسعه اقتصادی، بهداشتی و صادراتی چای افزود: هم‌زمان با افتتاح اداره استاندارد در شهر صنعتی توستان لاهیجان، مرکز استانداردسازی چای نیز در این شهرستان افتتاح می‌شود.

انتهای پیام/

  • منبع خبر : فارس