لنگرود صاحب حوزه علمیه خواهران می‌شود
لنگرود صاحب حوزه علمیه خواهران می‌شود

یک خیر لنگرودی زمینی را جهت احداث حوزه علمیه خواهران به تولیت امام‌جمعه لنگرود هدیه کرد.

به گزارش لنگرخبر، یک خیر لنگرودی زمینی را جهت انجام کارهای عام‌المنفعه و فرهنگی، وقف و به تولیت امام‌جمعه لنگرود هدیه کرد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی حبیبی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گیلان امروز به همراه امام‌جمعه لنگرود از محل زمین اهدایی بازدید و درباره نحوه ساخت و فرایند آموزشی ساخت حوزه علمیه خواهران الزهرا (س) گفت‌وگو کردند.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران گیلان در این بازدید با بیان اینکه در شرق گیلان دو حوزه علمیه خواهران در آستانه و رودسر وجود دارد، اظهار کرد: با توجه به استقبال کم‌نظیر بانوان لنگرودی به دروس دینی و سبقه فرهنگ دینی مردم، جای یک حوزه علمیه خواهران خالی بود که امروز باهمت بزرگان لنگرود تحقق پیدا کرد و امیدوارم در اسرع وقت در مقطع سطح دو و سه  فرهیختگان و دانشوران خوبی تعرفه شوند.

امام‌جمعه لنگرود نیز با بیان اینکه احداث حوزه علمیه خواهران یکی از دغدغه‌هایم از بدو ورود به لنگرود بود، اظهار کرد: با توجه به حضور حداکثری بانوان لنگرودی در حوزه‌های اطراف شهرستان، وجود این حوزه به رونق و حفظ و قوام دانش دینی و تربیت اسلامی در شهرستان کمک خواهد کرد و نقطه عطفی در تحول نظام اجتماعی زن با رویکرد حوزه شیعی خواهد بود.

به گزارش لنگرخبر، این حوزه با نام مبارک قدیسه کبری حضرت زهرا (س) تأسیس خواهد شد.

انتهای پیام/