انقلاب کشاورزی در گیلان به انقلاب ویلاسازی تبدیل شده است
انقلاب کشاورزی در گیلان به انقلاب ویلاسازی تبدیل شده است

سلیمانی با بیان اینکه دلیل انقلاب کشاورزی در گیلان به انقلاب ویلاسازی تبدیل شده است، گفت: وقتی کشاورز می‌بیند که محصولش با قیمت پایین به فروش رفته و نمی‌تواند امرارمعاش کند مجبور است زمین‌های خود را فروخته و یک عده افراد سودجو به طریقی زمین‌های کشاورزی را تغییر کاربری داده و به ویلا تبدیل می‌کنند.

به گزارش لنگرخبر، سید جواد سلیمانی ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان لنگرود با بیان اینکه نیروی انتظامی برای اجرایی شدن آرمان‌های انقلاب اسلامی در جامعه تلاش می‌کنند، اظهار کرد: پرسنل نیروی انتظامی یکی از زحمتکشان جامعه هستند که به‌طور شبانه‌روز برای حفظ امنیت جامعه و کشور تلاش کرده و در این راه ۱۳ هزار شهید را تقدیم نظام کردند.

وی با تأکید بر توجه نیروی انتظامی به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: مردم ولی‌نعمتان نظام بوده و از نیروی انتظامی درخواست دارم در مواجهه با مردم مهربان و رئوف باشد که تاکنون این‌گونه بوده است.

امام‌جمعه لنگرود با اذعان به اینکه راهبرد انقلاب اسلامی دشمن را رو به استیصال برده است، تصریح کرد: استکبار با فتنه‌انگیزی، آشوب و جنگ رسانه‌ای سعی در نابودی نظام را داشت ولی راهبرد انقلاب اسلامی بر سیاست‌های استکبار غلبه کرد.

سلیمانی با اشاره به نقش جنگ رسانه‌ای در پیشبرد اهداف استکبار بیان کرد: رسانه‌های بیگانه طوری فشار اقتصادی را برای کشور شدید می‌دانستند که مردم در آینده زیر بار این فشارها سر خم کرده و حتی فرزندان خود را هم می‌کشند اما مردم فداکار و غیور ایران بار دیگر به جهانیان نشان دادند که تا پای جان از آرمان‌های انقلاب و امام راحل دفاع می‌کنند.

وی لازمه پیروزی ملت‌های مسلمان را مقاومت مردم عنوان کرد و افزود: یمن با سرنگونی پهپاد آمریکایی، زدن پالایشگاه آرامکو و نابودی سه تیپ ارتش رژیم آل سعود، با استفاده از رهنمودهای مقام معظم رهبری به جهان درس ایستادگی و مقاومت داد.

امام‌جمعه لنگرود با انتقاد از تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی و باغات چای گفت: تغییر کاربری باغات چای چالشی برای جهاد کشاورزی و مردم شده است وقتی تعرفه چای تغییر پیدا کنو و دو میلیون تن برنج در گمرک دپو شود مردم و کشاورز دلسرد شده و مجبورند زمین‌های کشاورزی خود بفروشند.

سلیمانی با بیان اینکه ویلاسازی در روستاها به یک معضل در استان گیلان تبدیل شده است، تصریح کرد: وقتی کشاورز می‌بیند که محصولش با قیمت پایین به فروش رفته و نمی‌تواند امرارمعاش کند مجبور است زمین‌های خود را فروخته و یک عده افراد سودجو به طریقی زمین‌های کشاورزی را تغییر کاربری داده و به ویلا تبدیل می‌کنند به همین دلیل انقلاب کشاورزی در گیلان به انقلاب ویلاسازی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه تغییر کاربری‌ها باعث آسیب جدی به مردم می‌شود، بیان کرد: مهم‌ترین دلیل سیل اخیر در استان مازندران آسیب جدی به مردم شد جنگل‌خواری و زمین‌خواری‌های بسیار زیاد در آن مناطق بوده است که نتوانست جلوی خشم سیل را بگیرد و اگر این روند در استان گیلان ادامه پیدا کند در آینده نزدیک مردم گیلان هم از خشم سیل در امان نخواهند بود.

انتهای پیام /