۳ وعده معاون وزیر نیرو برای حل مشکلات آب شرب و فاضلاب لنگرود
۳ وعده معاون وزیر نیرو برای حل مشکلات آب شرب و فاضلاب لنگرود

تکمیل دو فاز از سه فاز رینگ آب شهری لنگرود، نصب پکیج های مدرن در محل های آلوده اتصال رودخانه و دستور تسریع در تکمیل پروژه مجتمع آبرسانی شهید املاکی سه وعده معاون وزیر نیرو در لنگرود بود.

به گزارش لنگرخبر، حمیدرضا جانباز امروز در نشست بررسی مشکلات آب شرب شهرستان لنگرود در سالن اجتماعات فرمانداری لنگرود با بیان اینکه باید از ظرفیت بخش‌های خصوصی به‌صورت بهینه استفاده کرد: اظهار کرد: در استان‌های کویری بخش‌های خصوصی و کارخانه‌ها برای استفاده از آب موظف به تأمین آب تصفیه‌شده هستند و در این زمینه بین فعالان رقابت نیز وجود دارد.

وی با اشاره به میزان بهره‌مندی روستاهای کشور از آب شرب گفت: از محل اعتبارات توسعه ملی تاکنون در سطح کشور بیش از ۱۰ هزار روستا با جمعیت حدود ۶/۷ میلیون نفر از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند که ۳۰۰ روستا با جمعیت ۱۸۰ هزار نفر از نعمت آب شرب بهره‌مند شدند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای تخصیص اعتبار به حدود چهار هزار روستا از صندوق توسعه ملی جهت تأمین آب شرب افزود: امسال شاخص توزیع اعتبارات در صندوق توسعه ملی در بخش روستایی در این استان نسبت به سال گذشته به دو برابر افزایش پیداکرده است.

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه تکمیل دو فاز از سه فاز رینگ آب شهری لنگرود از مهم‌ترین اقداماتی است که مناقصات آن به‌زودی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: حدود چهار کیلومتر از رینگ شهری باقی می‌ماند که به دنبال تأمین اعتبار برای انجام آن هستیم.

جانباز با اشاره به وجود مشکلات فاضلاب در استان گیلان تصریح کرد: جمع‌آوری فاضلاب در محلاتی که مشکل جدی فاضلاب دارند از دیگر برنامه‌هایی است که مقرر شد تا از پکیج‌های مدرن در مکان‌های آلوده و محل اتصال رودخانه که شهرستان مشخص می‌کند استفاده شود.

وی با تاکید بر تسریع در تکمیل پروژه مجتمع آبرسانی شهید املاکی گفت: مقرر شد در زمان کوتاه اتصال روستاها به تصفیه‌خانه گیلان بررسی و نهایی شود و هزینه‌های آن را وزارت نیرو تأمین می‌کند که امیدواریم تا پایان سال آینده بخش عمده‌ای از این پروژه افتتاح شود.

انتهای پیام/