بهترین زمان سفر به رشت
بهترین زمان سفر به رشت

بهترین زمان سفر به رشت رشت یکی از سرسبز ترین شهرهای شمالی در کشور است که جاذبه های گردشگردی بسیاری را در خود جای داده است. این شهر آنقدر زیباست که لقب بهشت ایران را به خود اختصاص داده است. از جمله دیدنی های رشت می توانیم به روستای زیبای ماسوله، قلعه رودخان، فوشه، شهر […]

بهترین زمان سفر به رشت

رشت یکی از سرسبز ترین شهرهای شمالی در کشور است که جاذبه های گردشگردی بسیاری را در خود جای داده است. این شهر آنقدر زیباست که لقب بهشت ایران را به خود اختصاص داده است. از جمله دیدنی های رشت می توانیم به روستای زیبای ماسوله، قلعه رودخان، فوشه، شهر ماسال، پارک جنگی سراوان، ساختمان شهرداری، بازار بزرگ رشت، اشاره کنیم. ما قصد داریم تا در این مقاله به بهترین زمان های سفر به رشت بپردازیم همچنین می توانید مقاله دیگر ما در ارتباط با بهترین زمان سفر به اردبیل و ارومیه را مطالعه کنید.

سفر به رشت در بهترین فصل ها

این شهر آب و هوای متفاوتی دارد به همین دلیل باید حتما پیش از راهی شدن حتما شرایط آب و هوایی و فصلی آن را بررسی کنید. رشت در تابستان ها بسیار گرم و شرجی است و دمای هوایش به ۳۷ درجه سانتی گراد هم خواهد رسید. ممکن است رطوبت هوا تا حدی برای تان آزار دهنده باشد.

مرداد ماه هم بدترین زمان برای سفر به رشت است چرا که بر اساس سازمان هواشناسی، این ماه جز گرم ترین ماه های سال در رشت است. بهمن ماه هم جز سردترین ماه سال در این شهر شناخته شده است. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم که حتما در اوایل فصل بهار یعنی فروردین ماه و اردیبهشت ماه به رشت سفر کنید.

 

 

بهترین زمان سفر به رشت مصادف با جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی

جشنواره های جالب و جذابی در رشت برگزار می شود که شما می توانید زمان سفر خود را با زمان برگزاری این جشنواره ها تنظیم کنید و با تهیه بلیط هواپیما رشت به این شهر برسید. شرکت در جشنواره های فرهنگی و بومی رشت خالی از لطف نیست و تجربه ای جذاب در خصوص آشنایی با فرهنگ و رسم و رسومات مردم این شهر است.

جشنواره شالیزار رشت

یکی از جذاب ترین جشنواره های رشت، جشن شالیزار است که برای شرکت در آن می توانید به پارک جنگلی سراوان بروید یا اینکه سری به موزه میراث روستایی بزنید. در این جشنواره مردم رشت با لباس های محلی و زیبای خود برنامه های مختلفی مانند اجرای زنده موسیقی سنتی، پخت نان و غذاهای خوشمزه محلی و کشتی منطقه ای که با نام لوچو معروف است، را برگزار می کنند.

جشنواره برداشت برنج رشت

این جشنواره که به جشن خرمن هم شهرت دارد، یکی دیگر از جالب ترین رویدادهای فرهنگی و بومی استان گیلان است که برای شرکت در آن باید در اوایل مهر ما به این شهر سفر کنید. اگر ساکن تهران باشید، می توانید با تهیه بلیط تهران رشت  به موقع خودتان را به جشنواره برداشت برنج برسانید. این جشنواره هم در موزه میراث روستایی و پارک جنگی سراوان برگذار می شود.

این جشن در آغاز اینگونه است که یک پیرمرد با لباس های محلی و یک ظرف مسی دستانش را به حالت شکرگذاری و طلب به سمت آسمان می برد و از خداوند طلب باران می کند. پس از آن عده ای دیگر از مردم محلی با لباس های زیبای شان وارد می شوند و به صورت نمایشی عملیات کاشت، داشت و برداشت برنج را انجام می دهند. سپس در آخر، پیر مرد در همان کاسه مسی یک شمع روشن می کند و کاسه را بالای سرش قرار می دهد و دستانش را به سمت آسمان می برد تا از خداوند تشکر کند. در پایان جشن هم مراسم با ساز و رقص محلی و موسیقی سنتی به اتمام می رسد.

بهترین زمان سفر به رشت برای بازدید از جاذبه ها

اگر جز آن دسته از افراد طبیعت دوست باشید، باید بگوییم که هر زمانی برای طبیعت گردی در رشت مناسب است. اما این زیبایی در دو فصل تابستان و بهار چندین برابر می شود. اگر در شهرهای اطراف گیلان و یا در تهران زندگی می کنید می توانید با خرید بلیط اتوبوس رشت یک سفر چند روزه و لذت بخش به این شهر داشته باشید و از جاذبه های زیبای آن دیدن کنید.

تالاب انزلی

یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشری گیلان، تالاب انزلی است که در ۵۵ کیلومتری  رشت قرار گرفته و برای رسیدن به آن تنها ۵۵ دقیقه رانندگی لازم است. بازدید از تالاب انزلی رشت آن هم در فصل بهار و تابستان خالی از لطف نیست و لذتی وصف نشدنی دارد آن هم در کنار طبیعت بکر و دست نخورده اش که شما را به وجد خواهد آورد.

خانه میرزا کوچک خان جنگلی

خانه میرزا کوچک خان جنگلی، یکی از جاذبه های گردشگریِ مهم رشت است و همچنین خانه های یکی از بزرگترین مشاهیر ایران تبدیل می باشد. در بخش هایی ازاین خانه قدیمی اشیاء میرزا کوچک خان همانند موزه به نمایش گذاشته شده است. اگر به تاریخ و بازدید از بناهای تاریخی علاقه داشته باشید، می توانید از خانه میرزاکوچک خان جنگلی بازدید نمایید. این خانه در تمام ایام هفته فعالیت دارد. خانه میرزا کوچک خان در هر فصلی از سال باز است و می توانید در هر زمانی که به این شهر سفر می کنید از آن دیدن نمایید.