دیدار استاندار گیلان با خانواده شهید قهرمان حسین املاکی
دیدار استاندار گیلان با خانواده شهید قهرمان حسین املاکی

استاندار گیلان در دیدار خانواده شهید املاکی در لنگرود گفت: این شهید بزرگوار در سپهر نورانی ایثار و شهادت نظام جمهوری اسلامی ایران ستاره‌ای پرتلالو است.

به گزارش لنگرخبر؛ دکتر ارسلان زارع در سفر به شهرستان لنگرود در دیدار با خانواده سردار شهید حسین املاکی، موفقیت های ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی را مرهون خون شهدا دانست و افزود: همه شهدا در سربلندی و تحقق آرمان های نظام به ویژه استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی نقش آفرینی کردند.

وی با بیان اینکه برخی از شهدا همچون شهید املاکی در سپهر نورانی نظام جمهوری اسلامی ستاره‌ای پرتلالو هستند اظهار داشت: این درجه رفیع به کرامت اخلاقی شهید در عرصه زندگی و خدمات شایسته و ماندگار در عرصه جهاد بر می گردد.

نماینده عالی دولت در گیلان دیدار با خانواده معظم شهدا را یک افتخار ارزشمند برای خود دانست و خاطرنشان کرد: این دیدارها منجر به ایجاد روحیه مضاعف در جهت خدمت رسانی به مردم می‌شود.

سردار شهید حسین املاکی از فرماندهان گیلانی دوران دفاع مقدس بود که نهم فروردین سال ۱۳۶۷ در عملیات والفجر ۱۰ در ارتفاعات بانی بنوک عراق در سن ۲۷ سالگی و در اثر بمباران شیمیایی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

رهبر معظم انقلاب در خصوص شهید املاکی فرمودند: شهید املاکی شما، که توی میدان جنگ که شیمیایی زدند  و خودش هم آنجا در معرض شیمیایی بود، بسیجی بغل دستش ماسک نداشت، شهید املاکی ماسک خودش را برداشت بست به صورت بسیجی همراهش! قهرمان یعنی این.