اربعین برای رهایی از ظلم و ستم نشانه‌گذاری شده است
اربعین برای رهایی از ظلم و ستم نشانه‌گذاری شده است

امام‌جمعه لنگرود هدف از حضور در لشکر عظیم اربعین را خدا دانست و گفت: حرکت اربعین یعنی بیعت با بهترین رهبران دنیا و رهایی از ظلم و ستم نشانه‌گذاری شده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید جواد سلیمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با اشاره به حرکت اربعین اظهار کرد: اربعین مانور مؤمنانه و مقتدرانه نظام شیعه در جاهلیت مدرن است.

وی با بیان اینکه خیلی‌ها تلاش می‌کردند که پیاده‌روی اربعین را یک حرکت عربیزم معنا کنند، افزود: حرکت اربعین یک رسم دینی است و خاستگاه آن از زمان اهل‌بیت (ع) بوده که با سفارش‌ها آن‌ها تا به امروز مثل خورشید فروزان نورافشانی می‌کند.

امام‌جمعه لنگرود با تأکید بر اینکه برای رسیدن به اربعین باید عرفان امام حسین (ع) را دنبال کرد، گفت: جنس عرفان امام حسین (ع) یعنی از خود گذشتن و محبت داشتن است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از ادیان برای عرفان، بشر را به گوشه‌نشینی، عزلت و دوری از مردم دعوت می‌کنند، تصریح کرد: کیان شیعه و نظام دینی شیعه، تنها آئینی بوده که دینداریش برمدار پیوند با مردم و حضور با مردم است و کسانی که اربعین می‌روند شیدایی و دلدادگی را درگذشتن از مال آن‌هم به‌طور غیرمتعارف مشاهده می‌کنیم.

سلیمانی با بیان اینکه جلوه اربعین روزبه‌روز بیشتر می‌شود و یک بازتاب جهانی دارد، خاطرنشان کرد: بهترین پل برای رسیدن به عرفان امام حسین (ع)، همدلی و خدمت به یکدیگر و خرج محبت است.

وی اربعین را حضور سیاسی برای امام مظلومی دانست که با خون خود استکبار را به هم‌ریخت و تفکر استبدادی را منزوی کرد.

امام‌جمعه لنگرود دنیا را تشنه عدالت ورزی و سپاس مندی از مردان بزرگ دانست و گفت: در دوره‌ای که پیچیده‌ترین جنگ ادراکی و شناختی و بی‌سابقه‌ترین جنگ روایت‌ها از مشتبه کردن حق و باطل با فشار حداکثری اقتصادی سوی ملت‌های مظلوم جاری‌شده، حضور بی‌نظیر مردم در اربعین با تمام سختی‌های سفر و آماده نبودن زیرساخت‌های کشور عراق، نشان از یک تفکر عدالت ورزی است.

وی حرکت اربعین را بزرگ‌ترین اجتماع عظیم جهان اسلام خواند و بیان کرد: زائر واقعی اربعین کسی است که بدون ایجاد مزاحمت و با ارتباط روحی با امام معصوم (ع) چله خود را به اتمام برساند.

سلیمانی هدف از حضور در لشکر عظیم اربعین را خدا دانست و افزود: حرکت اربعین یعنی بیعت با بهترین رهبران دنیا و رهایی از ظلم و ستم نشانه‌گذاری شده است.

انتهای پیام/