مادر، معمار شخصیت فرزند/آسیب جامعه به دختران بیشتر است
مادر، معمار شخصیت فرزند/آسیب جامعه به دختران بیشتر است

معاون دادگستری گیلان با بیان اینکه مادران معمار سازنده شخصیت فرزندان هستند، گفت: در جامعه امروز دختران بیشتر از پسران در معرض آسیب هستند و مادران باید سعی کنند ارتباط بیشتری با دختران داشته باشند.

به گزارش لنگرخبر، جان احمد آقایی پیش از ظهر امروز در مراسم هفته پیوند اولیا و مربیان در سالن کانون زینبیه لنگرود با بیان اینکه در طول تاریخ شاهد غفلت نهادهای بهداشتی و مسؤولان تربیتی بودیم، اظهار کرد: گزند امروز بشر حاصل انواع بیماری‌ها است که از گذشته آمده یا به خاطر عدم مسؤولیت پذیری و عدم تربیت برخی افراد است.

وی با بیان اینکه متولیان نظام اجتماعی اگر بخواهند جامعه را به تعالی برسانند باید در امور تربیتی و بهداشت و سلامت روح و جسم توجه ویژه کنند، گفت: نخستین نهاد تربیتی نهاد خانواده، مدرسه و دانشگاه است و خانواده کوچک‌ترین نهاد اجتماعی است و زمانی جامعه‌ای موفق است که خانواده موفق داشته باشیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با اذعان به اینکه آیات و روایات زیادی در شان مادران در قرآن کریم وجود دارد، افزود: همه ما رشد و موفقیت خود را مدیون مادران هستیم و مادران نخستین نهاد برای تربیت انسان‌های سالم و رشد یافته هستند.

تربیت نامناسب عامل بروز خشونت در افراد

آقایی با اشاره به نقش مدیریتی مادران در تحکیم بنیاد خانواده بیان کرد: امروز تعلیم و تربیت سخت‌ترین کار هم برای والدین و هم برای معلمان است و فرزندان نسبت به گذشته هوشیارتر شده‌اند که کار برای تربیت سخت‌تر شده است.

وی با بیان اینکه امروز آمار خشونت در کشورهای توسعه‌یافته در حال افزایش است، تصریح کرد: عدم توجه به تربیت یکی از دلایل افزایش خشونت در جوامع است که متأسفانه از این مهم کمی غافل شده‌ایم و باید از غرور و لجاجت بازی خود بگذریم و برای تربیت نسل آینده بیشتر بکوشیم.

مادر، معمار شخصیت فرزند

معاون دادگستری گیلان با بیان اینکه مادران نقش بیشتری نسبت به پدران دارد، گفت: مادران معمار سازنده شخصیت فرزندان و نسل آینده کشور هستند و متأسفانه امروز به خاطر مشغله و مسائل مختلف کار تربیت به دوش معلمان می‌افتد.

آقایی با بیان اینکه معلمان نیز مانند خانواده‌ها خود درگیر مشکلات و زندگی روزمره هستند، افزود: در جامعه امروز دختران بیشتر از پسران در معرض آسیب هستند و مادران باید سعی کنند ارتباط بیشتری با دختران داشته باشند.

وی با بیان اینکه امروز دشمن از طریق ارتباطات و فضای مجازی در کمین خانواده‌ها است، تصریح کرد: سرمایه اصلی خانواده‌ها و کشور، فرزندان میهن اسلامی هستند و باید اعتمادبه‌نفس و مهارت زندگی را در بین دختران و پسران افزایش دهیم تا در آینده سکان مدیریت کشور را بر عهده گیرند.

معاون دادگستری گیلان با بیان اینکه پدر و مادر باید در تربیت فرزندان همسو باشند، گفت: تربیت امروز فرزندان به دلیل باهوشی آنان نسبت به فرزندان گذشته بیشتر است و باید با زبان آنان با فرزندان صحبت شود البته این کار باید با مدیریت پدر و مادر همراه باشد.

آقایی با بیان اینکه سعه‌صدر والدین باعث تنش در خانواده‌ها می‌شود، افزود: به دلیل وجود مشکلات، والدین باید با معلمان برای تربیت درست فرزندان همگام باشند تا کم و کاستی‌ها در بین خانواده و معلمان کاهش پیدا کند.

تشکیل ۲۱۰۰ پرونده در زمینه خشونت در گیلان

وی با بیان اینکه جامعه سالم حاصل تشکیل خانواده سالم است، تصریح کرد: برنامه‌هایی با همکاری دادگستری و آموزش‌وپرورش و دیگر نهاد با عنوان نماد برای اولیا و دانش آموزان در حال انجام است که دارای بازخوردهای خوبی بوده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با اشاره به تشکیل دو هزار و ۱۰۰ پرونده در زمینه خشونت در شش ماه نخست سال جاری در استان بیان کرد: برای گیلان که داری پشتوانه فرهنگی و علمی بالایی از گذشته است این آمار زیبنده نیست و باید برای کاهش خشونت برنامه‌ریزی درست و دقیقی انجام شود.

انتهای پیام/