کشف لاشه پرندگان مهاجر در بازار لنگرود
کشف لاشه پرندگان مهاجر در بازار لنگرود

رئیس اداره حفاظت زیست شهرستان لنگرود گفت: از بازارهای شهرستان لنگرود لاشه پرنده های مهاجر کشف و ضبط شد.

به گزارش لنگرخبر، پرندگان مهاجر، ذخایر ژنتیکی هستند که در فصل زمستان به آب‌بندان‌های کشاورزی و شالیزارهای آب گرفته شمال کشور پناه می‌آورند تا در فصل مناسب به مبدا اولیه خود باز گردند، اما برخی از این پرندگان توسط شکارچیان گرفتار می‌شوند و پس از ذبح، در بازارهای مختلف استان از جمله بازار ماهی فروشان لنگرود به فروش می رسند.

امین نجات گفت: با شروع فصل سرما و مهاجرت پرندگان به استان، متاسفانه برخی از افراد در این شهرستان مبادرت به حمل، عرضه و فروش پرندگان می کنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود افزود: امروز طی عملیاتی توسط مامورین و کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست لنگرود، بازار لنگرود مورد پایش قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: مامورین محیط زیست پاسگاه محیط بانی چاف و چمخاله به همراه کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست در ادامه پایش و بازدیدهای مستمر خود از بازارهای شهرستان، پرنده هایی از نوع خوتکا و مرغ هوایی را کشف و ضبط کردند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: در صورت شکار غیرمجاز متخلفین با برخورد قانونی ماموران اجرایی مواجه خواهند شد. رییس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: حمل، عرضه و فروش جانوران وحشی جرم بوده و قانون گذار مجازات حبس و جزای نقدی را برای جرم مذکور پیش بینی کرده است.

انتهای پیام/