مشکلات اقتصادی کشور به دلیل عدم وجود روحیه جهادی مسؤولین است
مشکلات اقتصادی کشور به دلیل عدم وجود روحیه جهادی مسؤولین است

مدیرکل امور مجلس جامعهالمصطفی با بیان اینکه در زمینه‌های علمی و هسته‌ای در چند سال اخیر رشدهای خوبی داشتیم، گفت: ولی در زمینه اقتصاد و خودروسازی هنوز هم دچار مشکل هستیم که دلیل آن عدم وجود روحیه جهادی است.

به گزارش لنگرخبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمود اندرزگو در مراسم یادواره شهدای مسجد امام حسین (ع) کیاکلایه این شهر با بیان اینکه خدا برای هر قومی چند ویژگی را در نظر گرفته است، اظهار کرد: خداوند در قران کریم فرمودند که اگر جامعه اسلامی دست از ایمان خود بردارند خدا قوم دیگری را بر آنان مسلط می‌کند.

وی با بیان اینکه هر قومی که دست از ایمان خود بردارند نابود خواهند شد، گفت: خدا پنج ویژگی برای یک قوم خوب را در نظر گرفته که هر کس آن‌ها را انجام دهد به رستگاری می‌رسند.

مدیرکل امور مجلس جامعهالمصطفی، دوست داشتن و محبت به خدا را نخستین ویژگی قوم برتر دانست و گفت: تواضع در برابر مردم و عزت در برابر کفار و جهادت درراه خدا و اسلام از دیگر ویژگی‌های صفات قوم‌های برتر است.

اندرزگو با بیان اینکه شهید اندرزگو بسیار به ‌حق‌الناس حساس بود، افزود: امروز برخی با راحتی به حق‌الناس دست‌درازی می‌کنند و معلوم نیست چگونه می‌توانند جواب امثال شهید اندرزگوها را می‌خواهند بدهند.

وی با بیان اینکه وقتی نام شهید اندرزگو در مکانی اعلام شد تن ساواکی‌ها می‌لرزید، خاطرنشان کرد: شهید اندرزگو تهدیدی برای رژیم شاه بود و یک‌تنه با آنان مبارزه می‌کرد و فردی که قدرت ایمان در درون او است از هیچ‌کسی جز خدا هراسی ندارد.

مدیرکل امور مجلس جامعهالمصطفی با بیان اینکه مشکلات کشور باروحیه جهادی حل می‌شود، تصریح کرد: در زمینه‌های علمی و هسته‌ای در چند سال اخیر رشدهای خوبی داشتیم و دلیل آن وجود روحیه جهادی در این زمینه‌ها است ولی در زمینه اقتصاد و خودروسازی هنوز هم دچار مشکل هستیم که دلیل آن عدم وجود روحیه جهادی است.

فرزند شهید اندرزگو با بیان اینکه امروز بیشترین مشکلات ما در جامعه است، گفت: باید در روش تهیه مال توجه کرد که حلال باشد و کم‌کاری در کارها می‌تواند در به دست آوردن مال شبهه ایجاد کند و نباید نسبت به آن بی‌توجه بود.

وی با بیان اینکه عدم ترس از سرزنش دیگران پنجمین ویژگی جامعه دینی است، افزود: در جامعه ایمانی کسی نباید از ملامت، ملامت کنندگان بترسد و در دوران پیامبر نیز کسانی بودند که حتی پیامبر را هم ملامت می‌کردند.

مدیرکل امور مجلس جامعهالمصطفی با بیان اینکه انتظار بزرگ‌ترین کار امروز در جامعه است، خاطرنشان کرد: انتظار در جامعه امروز یک حرکت فعالانه است و کسی که به تعلقات دنیایی متکی است نمی‌تواند به دل‌بسته و منتظر واقعی امام  زمان (عج) باشد.

انتهای پیام/