مسؤولین در خط مقدم جنگ اقتصادی علیه دشمن هستند
مسؤولین در خط مقدم جنگ اقتصادی علیه دشمن هستند

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه گفته مسؤولین باید با عملشان یکی باشد، گفت: استکبار تلاش می‌کند تا بتواند تیر خلاص را به انقلاب از طریق تحریم اقتصادی وارد کند که وظیفه ما مسؤولین بسیار زیاد است زیرا در خط مقدم این جنگ هستیم.

به گزارش لنگرخبر، آیت‌الله رضا رمضانی امروز در یادواره ۲۶ شهید والامقام روستای چاف این شهرستان با تأکید بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدا اظهار کرد: حضور در یادواره‌های شهدا نوعی تحکیم وحدت و انسجام ملی است که در عرصه‌های مختلف دینی و تربیتی می‌توان از این ظرفیت در جهت پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب استفاده کرد.

وی با بیان اینکه بهترین نوع مرگ شهادت است، گفت: در روایات آمده که شهید با ریخته شدن نخستین قطره خونش تمام گناهانش آمرزیده و در نزد خدا روزی می‌خورند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت با بیان اینکه کرامت بزرگ‌ترین مرتبه برای شهدا است، افزود: شهدا هرکسی را که بخواهند می‌توانند شفاعت کنند و باید تلاش کنیم که در روز قیامت مورد شفاعت شهیدان قرار بگیریم.

رمضانی با بیان اینکه رشادت و شجاعت شهدا در تاریخ جاویدان شده است، خاطرنشان کرد: امروز برای حفظ امنیت و انقلاب، رزمندگانی با انتخاب خودشان در خارج از مرزها برای دفاع از حریم اسلام و انقلاب با استکبار مبارزه می‌کنند که اگر به زندگی آنان رجوع کنیم پاک‌ترین افراد بودند.

وی با اشاره به ‌دشواری‌های زندگی حضرت محمد (ص) در مسیر راهشان بیان کرد: هیچ پیامبری مانند حضرت محمد در طول زندگی دچار زحمت و مصیبت نشد و پیامبر دلیل این آزار و اذیت توسط مردم را نادانی و ناآگاهی آنان دانست.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت با بیان اینکه پیامبر همواره در حال فکر بود و برای نجات بشر به دنبال راه‌حل بود، گفت: هیچ پیامبری از عالم تا خاتم مانند حضرت محمد (ص) اذیت نشد ولی پیامبر همواره برای هدایت آنان از خدا برای مردم طلب مغفرت می‌کرد.

رمضانی با اذعان به اینکه پیامبر برای اصلاح جامعه بشری احساس مسؤولیت می‌کرد، افزود: پیامبر الگوی درستی از طرف خدا برای مردم است و امروز اگر می‌خواهیم درست زندگی کنیم باید سیره علمی و عملی پیامبر را در زندگی روزمره خود در پیش بگیریم.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی برای مبارزه با فساد، رسیدن به عدالت و دستیابی مردم به حق‌وحقوق خود است، تصریح کرد: انقلاب اسلامی در حقیقت نمودی از انقلاب حضرت مهدی باید باشد و انقلاب چون شعاع و بر خواسته از قیام عاشورا بود باید در مسیر مهدویت حرکت کند و طعم عدالت را همه بچشند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت با بیان اینکه انقلاب اسلامی مسیر درست خود را طی می‌کند و ما نسبت به آن‌ کوتاهی می‌کنیم، خاطرنشان کرد: ممکن است برخی از مسؤولین قوا کوتاهی کنند که به نام انقلاب نوشته شود و باید همه قوای نظام در حدی باشند که برای مردم خدمت کنند و حدود مسؤولیت و وظیفه خود را به‌خوبی بدانند‌.

رمضانی با بیان اینکه مردم عام جامعه برای پایداری و پاسداری از انقلاب و اسلام هیچ‌گاه کم نگذاشتند، افزود: امروز ایران در دنیا به‌عنوان کشوری مقتدر به شمار می‌رود که حاصل رشادت‌های شهدا و توفیقاتی است که در عرصه‌های مختلف علمی و هسته‌ای به دست آورده‌ایم.

وی با اشاره به پروژه غرب در کشور گفت: استکبار پروژه بسیار دقیقی در ایجاد ناامیدی در کشور داشته و سعی دارد با انجام این کار ملت‌های مسلمان که امیدشان به ایران است را ناامید کند ولی مردم با وفاداری خود اجازه چنین کاری را به دشمن نمی‌دهند.

عضو مجلس خبرگان رهبری یکی از نگرانی‌های جامعه اسلامی را عدم اتحاد در بین ملت‌های مسلمان دانست و بیان کرد: اگر ملت‌های مسلمان در کنار یکدیگر قرار می‌گرفتند بزرگ‌ترین اتحاد و نظام اقتصادی دنیا را شکل می‌دادند ولی رژیم آل سعود با همدستی رژیم صهیونیستی اتحاد را در بعضی از کشورهای اسلامی از بین برده است.

رمضانی با اذعان به اینکه استکبار ملت‌های مسلمان را به جان هم انداختند تا به هدف خود برسند، تصریح کرد: بیشترین قربانی در ایجاد فتنه در بین ملت‌های مسلمان را شیعه و انقلاب داده است زیرا هدف استکبار از ایجاد نفاق در ملت‌های مسلمان استفاده از منافع این کشورها است.

وی با درخواست از کاندیدهای مجلس شورای اسلامی برای حضور در عرصه انتخابات خاطرنشان کرد: نمایندگان باید وعده‌هایی به مردم بدهند که بتوانند آن را اجرایی کنند تا مردم اعتماد خود را به‌نظام از دست ندهند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت با اشاره به ویژگی‌های مجلس در تراز انقلاب گفت: مجلس در تراز انقلاب باید محکم و راست‌گو بوده و نمایندگان در کمیسیون‌های مختلف باید در برابر مشکلات کشور صحبت کرده و راهبرد مناسب دراین‌باره اقتضا کنند.

رمضانی با بیان اینکه گفته مسؤولین باید با عملشان یکی باشد، افزود: خدمت به مردم یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی است که پروردگار به انسان داده و اگر حرف و عمل مسؤولین یکی نباشد نفاق بسیار بدی در جامعه ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه دشمن درصدد است تا انقلاب را به‌طور کامل نابود کند، تصریح کرد: استکبار از راه‌های مختلف به دنبال نفوذ به کشور بوده تا بتواند تیر خلاص را به انقلاب از طریق تحریم اقتصادی وارد کند که وظیفه ما مسؤولین بسیار زیاد است زیرا در خط مقدم این جنگ هستیم.

انتهای پیام/