ضرورت آموزش خانواده‌ها در نظام آموزش‌وپرورش/ مشارکت والدین فقط نباید مالی و مادی باشد
ضرورت آموزش خانواده‌ها در نظام آموزش‌وپرورش/ مشارکت والدین فقط نباید مالی و مادی باشد

بخشدار خمام خانواده را به‌عنوان کوچک‌ترین و اساسی‌ترین واحد اجتماعی و اثربخش‌ترین عامل تربیت در جامعه دانست و گفت: آموزش خانواده‌ها در نظام آموزش‌وپرورش یکی از ضروریات است و هرچه مقدار آموزش خانواده‌ها بیشتر شود سطح آگاهی خانواده‌ها نیز ارتقاء

به گزارش لنگرخبر، هفته گرامیداشت پیوند اولیا و مربیان را پشت سر گذاشتیم، در تقویم ما از بیست و چهارم تا سی‌ام مهر بنام هفته پیوند اولیا و مربیان نام‌گرفته است.

طی گفتگویی با دکتر رضا مهدوی، بخشدار خمام جویای اهمیت و جایگاه انجمن اولیا و مربیان شدیم.

وی با بیان اینکه ماه مهر آغاز بهار سبز درس و مدرسه است، اظهار کرد: انجمن اولیا و مربیان، تجلی پیوند مشارکت با مدار فرزندان است که در مدارس زمینه‌ساز پیشرفت تحصیلی دانش آموزان است.

بخشدار خمام گفت: در نظام آموزش‌وپرورش، انجمن اولیا و مربیان مسؤول آشنا کردن و آموزش اولیای دانش آموزان به‌منظور تقویت اطلاعات تربیتی و آگاهی آن‌ها است.

مهدوی خانواده را به‌عنوان کوچک‌ترین و اساسی‌ترین واحد اجتماعی و اثربخش‌ترین عامل تربیت در جامعه دانست و تصریح کرد: آموزش خانواده‌ها در نظام آموزش‌وپرورش یکی از ضروریات است و هرچه مقدار آموزش خانواده‌ها بیشتر شود سطح آگاهی خانواده‌ها نیز ارتقاءیافته و شاهد پیشرفت تحصیلی، ارتقا رفتارهای اجتماعی، دینی و اخلاقی در دانش آموزان خواهیم بود.

وی با بیان  اینکه هفته پیوند اولیا و مربیان بهترین و مناسب‌ترین فرصت برای فراهم کردن زمینه‌های تحقق همکاری و همدلی میان خانه و مدرسه است، افزود: باید از توانایی‌های فکری، علمی و تخصصی انجمن اولیا و مربیان در جهت هر چه‌بهتر شدن سطح تربیتی فرزندان میهن اسلامی بهره‌مند شویم.

بخشدار خمام با بیان اینکه پیوند محکم میان خانه و مدرسه مشکلات دستگاه تعلیم و تربیت کشور را به‌طور چشمگیری می‌کاهد، خاطرنشان کرد: مشارکت والدین فقط نباید مالی و مادی باشد بلکه عمده‌ترین و بیشترین مشارکت والدین و مردم برای آموزش‌وپرورش بایستی مشارکت در جهت تحقق اهداف آموزشی و تربیتی باشد.

مهدوی در پایان به مهم‌ترین وظایف انجمن اولیا و مربیان اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین وظایف انجمن اولیا و مربیان سازمان‌دهی، مشارکت و همکاری مستمر پدران و مادران در فعالیت‌های مختلف آموزش‌وپرورش است.

انتهای پیام/

  • نویسنده : زهرا رگان